Konkurs Odblaskowa szkoła. Czas na start!

W rozpoczynającym się nowym roku szkolnym, uczniowie wszystkich szkół podstawowych w województwie śląskim będą mieli okazję spróbowania swoich sił w drugiej odsłonie wyjątkowego konkursu. "Odblaskowa Szkoła 2024" ma na celu poznanie kreatywnych i nieszablonowych pomysłów młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Finalistów etapu wojewódzkiego poznamy w styczniu przyszłego roku, a laureata ogólnopolskiej edycji - w marcu.
Konkurs ma na celu zwrócenie większej uwagi na konieczność wyposażenia uczniów - zwłaszcza w drodze do i ze szkoły - w elementy odblaskowe, promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa i popularyzowanie przepisów oraz zasad ruchu drogowego. Dotyczy to zwłaszcza dzieci szkół podstawowych.
Działania te mają również za zadanie popularyzowanie stosowania i wyposażenie w odblaski jak największej ilości uczestników ruchu drogowego, jak również zwiększenie aktywności w tym zakresie dyrektorów szkół podstawowych, samorządów lokalnych oraz rodziców i opiekunów.
Zamieszczamy do pobrania regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym.

![Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773827025zrzut-ekranu-2026-03-18-o-10-39-08-.png)




![Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773823750zrzut-ekranu-2026-03-18-o-09-48-45-.png)









![Seria interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim [RAPORT 998] Seria interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17737345191773257937img-6577-2-.jpg)


































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany