Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 lipca 202416:17

Skatepark w Raciborzu zmodernizowany: Wakacyjne warsztaty Extreme City

Skatepark w Raciborzu zmodernizowany: Wakacyjne warsztaty Extreme City - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

– Skatepark w Raciborzu przeszedł kompleksową modernizację, która znacznie podniosła jego standardy i atrakcyjność. Inwestycja, rozłożona na kilka etapów, przekształciła to miejsce w nowoczesny obiekt, który z pewnością przyciągnie zarówno lokalnych entuzjastów sportów ekstremalnych, jak i odwiedzających z dalszych zakątków kraju.

Etapy modernizacji

Projekt modernizacji skateparku w Raciborzu został zaplanowany na kilka etapów, z których każdy znacząco przyczynił się do poprawy jakości i funkcjonalności obiektu:

Pierwszy etap – Zakończony w 2022 roku, obejmował budowę nowej, solidnej płyty betonowej, która zastąpiła dotychczasowe, mniej trwałe powierzchnie.

Drugi etap – Realizowany w 2023 roku, koncentrował się na montażu nowych przeszkód na nowo wybudowanej części skateparku. Nowoczesne elementy wykonane z trwałych materiałów zapewniają większe bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Trzeci etap – Skupiał się na modernizacji starej części skateparku. Prace obejmowały usunięcie przestarzałych przeszkód oraz instalację nowych, bardziej zaawansowanych konstrukcji, które odpowiadają współczesnym standardom.

Czwarty etap – Ostatnia faza modernizacji przewiduje dalsze prace na starej płycie skateparku, polegające na wymianie pozostałych przeszkód. Planowane prace mają zakończyć się w najbliższych miesiącach.

Finansowanie i inicjatywa

Realizacja projektu była możliwa dzięki zaangażowaniu lokalnych władz oraz mieszkańców. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad milion złotych. Pół miliona złotych zostało jeszcze do wydania na finalne prace. Inicjatywa modernizacji skateparku została wysunięta przez opozycję w poprzedniej kadencji i zyskała szerokie poparcie społeczne.

Wakacyjne warsztaty Extreme City

Aby w pełni wykorzystać potencjał nowego obiektu, przez całe wakacje organizowane są warsztaty Extreme City. Co dwa tygodnie młodzi adepci sportów ekstremalnych mogą uczestniczyć w specjalnych zajęciach, które odbywają się na terenie zmodernizowanego skateparku. Najbliższe warsztaty zaplanowano na 19 lipca, w godzinach od 11:00 do 14:00.

Warsztaty te stanowią doskonałą okazję do nauki i doskonalenia umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Uczestnicy mogą liczyć na profesjonalne wsparcie oraz bezpieczne warunki do treningu.

Nowoczesny obiekt dla każdego

Zmodernizowany skatepark w Raciborzu to miejsce, które łączy pasjonatów sportów ekstremalnych w każdym wieku. Nowoczesne, trwałe urządzenia betonowe zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort użytkowania. Dzięki systematycznym inwestycjom oraz wsparciu społeczności lokalnej, skatepark staje się jednym z najważniejszych punktów na sportowej mapie Raciborza.

Zapraszamy wszystkich miłośników sportów ekstremalnych do korzystania z nowoczesnego skateparku oraz uczestnictwa w organizowanych warsztatach Extreme City.

Autor: Jan Ptak, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności12 lipca 202413:32

Nie zastosowała się do sygnalizacji i spowodowała kolizję

Nie zastosowała się do sygnalizacji i spowodowała kolizję - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Omiń wypadek - Racibórz i okolice
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202409:37

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO]

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202420:55

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO]

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

LKS Bojanów zaprosił 13 i 14 lipca na dwudniowy festyn sportowy, w ramach którego w sobotę zorganizowano mecz „szóstek” oldbojów oraz turniej drużyn młodzieżowych. Na niedzielę zaplanowany jest międzynarodowy mecz pomiędzy LKS Bojanów a TJ Spartak Chuchelna.

TH, fot. TH, Nina Perek
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.