Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 lipca 202410:55

Lato w mieście z policjantami

Lato w mieście z policjantami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Raciborski policjant mł.asp. Łukasz Gardas wziął udział w spotkaniu dziećmi na miejskim basenie. Zostało zorganizowane pod hasłem "Lato w mieście" przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Bibliotekę Miejską. Policjanci z raciborskiej komendy wykorzystują każdą okazję, by promować bezpieczeństwo i uczyć najmłodszych bezpiecznych zachowań.

We wtorek, 02.07., na basenie miejskim policjant uczestniczył w spotkaniu z dziećmi. Podczas którego mówił o rzeczach najważniejszych podczas wakacyjnego wypoczynku. Przypomniał dzieciom, jak bezpiecznie spędzić wakacje w mieście, nad wodą czy w górach. Szczególną uwagę poświęcili tematom związanym z bezpieczeństwem nad wodą, przypominając o zasadach kąpieli na akwenach oraz przestrzegając przed pływaniem w miejscach niedozwolonych.

Pamiętaj!

Planując wypoczynek nad wodą, wybierajmy strzeżone kąpieliska, gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Przed wejściem do wody starajmy się stopniowo schładzać, aby uniknąć wstrząsu termicznego. Nie pływajmy również bezpośrednio po posiłku, zimna woda może doprowadzić do bolesnego skurczu żołądka. Podczas pływania na dłuższym dystansie warto wyposażyć się w bojkę asekuracyjną. Przecenianie własnych umiejętności jest jedną z najczęstszych przyczyn utonięć.

Bardzo lekkomyślne jest pływanie w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana lub nie znamy głębokości, siły nurtu oraz ukształtowania dna. Skoki na tzw. główkę mogą skończyć śmiercią lub kalectwem. Dobrze jest znać oznaczenia obowiązujące na kąpielisku:

- biała flaga – kąpiel dozwolona,
- czerwona flaga – kąpiel zabroniona.

Podczas pływania kajakiem, łódką czy żaglówką, zawsze pamiętaj o założeniu kamizelki ratunkowej dopasowanej do wagi i wzrostu.

Autor: KPP Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 kwietnia 202614:42

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Raciborzu odbyła się uroczystość Złotych Godów, podczas której uhonorowano pary świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego. Medale za długoletnie wspólne życie wręczyli prezydent miasta Jacek Wojciechowicz oraz II wicewojewoda śląski Michał Kopański, składając jubilatom gratulacje i wyrazy uznania.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 kwietnia 202622:53

A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO]

A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W niedzielę, 19 kwietnia na boisku w Tworkowie rozegrano interesujące spotkanie A klasy, w którym rezerwy lokalnego LKS 05 Tworków podejmowały drużynę LKS Buk Rudy. Mimo że gospodarze przewodzili w tabeli i byli zdecydowanymi faworytami, przyjezdni szybko zweryfikowali przedmeczowe przewidywania, pokazując większą determinację i skuteczność.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.