Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 czerwca 202406:39

Coraz więcej osób chce podjąć służbę w Śląskim Oddziale Straży Granicznej

Coraz więcej osób chce podjąć służbę w Śląskim Oddziale Straży Granicznej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

- W bieżącym roku odnotowujemy znaczący wzrost liczby osób, które aplikują do podjęcia służby w strukturach Śląskiego Oddziału Straży Granicznej - informuje komenda.

W ciągu ostatnich dwóch dni (12-13 czerwca) Śląski Oddział Straży Granicznej kolejny raz w tym roku przeprowadził II etap postępowania kwalifikacyjnego kandydatów do służby w Śląskim Oddziale SG.

Do egzaminów zgłosiły się 32 osoby. Kandydaci do służby jak zawsze musieli zaliczyć test z wiedzy ogólnej, znajomości wybranego języka obcego oraz sprawności fizycznej. Ostatnim elementem tego etapu była rozmowa kwalifikacyjna, oceniana przez specjalnie w tym celu powołaną komisję.

Pozytywny wynik z drugiego etapu otrzymało 28 osób (21 mężczyzn i 7 kobiet). Kandydaci muszą jeszcze poddać się badaniom lekarskim, by otrzymać orzeczenie stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia służby. Następnie po przyjęciu zasilą jedną z 6 placówek Straży Granicznej Śląskiego Oddziału SG.

Śląski Oddział Straży Granicznej nieprzerwanie prowadzi nabór kandydatów do służby. Dokumenty można składać zarówno w siedzibie Śląskiego Oddziału SG w Raciborzu, jak i w jego jednostkach organizacyjnych w Bielsku-Białej, Częstochowie, Katowicach-Pyrzowicach, Opolu, Rudzie Śląskiej i Sosnowcu.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, a także pod numerem telefonu 32 414 44 14.

Autor: SOSG Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 grudnia 202512:41

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie ma charakter integracyjny. Pociągiem przyjechali do Raciborza, by bawić się na dziedzińcu zamkowym wychowankowie placówek specjalnych z całego województwa. 

red.
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.