Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu

Do zdarzenia doszło w piątek, 17.05., około godziny 21 w Łęgu, w gminie Nędza.
Informacja o pożarze domu jednorodzinnego w Łęgu przy ulicy Okrężnej wpłynęła do Powiatowego Stanowiska Kierowania o godzinie 20.59. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że występuje silne zadymienie z okna na wyższej kondygnacji budynku. Strażackie działania polegały ugaszeniu palącego się parapetu oraz okna. Oddymiono także cały budynek oraz dokonano kontroli pod kątem gazów i substancji niebezpiecznych. Nadpalone elementy wyniesione zostały na zewnątrz, gdzie przelano je wodą. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 25 tys. złotych. Przypuszczalną przyczyną pożaru była pozostawiona bez dozoru zapalona świeczka.






![Deszcz nie przestraszył fanów motoryzacji. Zlot w Sławikowie [FOTO] Deszcz nie przestraszył fanów motoryzacji. Zlot w Sławikowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1783859092dsc-5650-.jpg)



![Huczny powrót hrabiny. Tłumy na Fanny Days w Krowiarkach [FOTO i WIDEO] Huczny powrót hrabiny. Tłumy na Fanny Days w Krowiarkach [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1783963748zrzut-ekranu-2026-07-13-o-19-28-36-.png)


























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany