Raciborzanie na dniu miast partnerskich w Budapeszcie

Pięć partnerskich samorządów przybyło do Budapesztu, by razem z Zugló, XIV dzielnicą stolicy, po raz pierwszy obchodzić święto miast siostrzanych. Wśród nich była także delegacja z Raciborza.
Z tej okazji oficjalnie zaprezentowano aleję z ławkami partnerskich miast oraz zorganizowano piknik rodzinny z atrakcjami muzycznymi. Od 27 kwietnia można odpocząć na ławkach miast z Polski, Czech, Rumunii, Niemiec, Kirgistanu i Węgier. Oficjalna współpraca Zugló i Raciborza została przypieczętowana 2008 r., natomiast przyjazne relacje trwają od lat 90-tych minionego stulecia.
W trakcie pobytu w Budapeszcie delegacja zwiedziła fabrykę porcelany Herend, klasztor w Tihany, wzięła udział w Dniu Służb Mundurowych i zapoznała się z działalnością miejskiej policji, oraz jej centrum monitoringu.
Już na początku czerwca do Raciborza przyjedzie grupa piłkarzy z BMC FC Zugló, by wziąć udział w turnieju Racibórz Trophy.











![Poprzeczka była wysoko. Racibórz ma swojego finalistę w The Voice Senior TVP! [WIDEO] Poprzeczka była wysoko. Racibórz ma swojego finalistę w The Voice Senior TVP! [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770517031626117226-1510462404414120-3352975014340135653-n-.jpg)
![Ciężarówka przewróciła się na skrzyżowaniu Rudzkiej i Ciechowickiej [FOTO] Ciężarówka przewróciła się na skrzyżowaniu Rudzkiej i Ciechowickiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770661610img-4990-.jpg)












![Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770577537gre04737-.jpg)



































Komentarze (0)
Dodaj komentarz