Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 marca 202417:03

Świadkowie Jehowy w Raciborzu ruszają z zaproszeniami - O co chodzi?

Świadkowie Jehowy w Raciborzu ruszają z zaproszeniami - O co chodzi? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dla milionów ludzi na całym świecie, niedziela 24 marca 2024 roku, będzie wyjątkowym dniem. Spotkają się w wielu miejscach, w tym także w Raciborzu, by po zachodzie słońca upamiętniać śmierć Jezusa Chrystusa. Każdy mieszkaniec jest mile widzianym gościem.

Uroczystość ta, znana jako Pamiątka, to najważniejszy dzień dla niemal 9 milionów Świadków Jehowy na całym świecie. Obchodzą oni to święto każdego roku, zgodnie z poleceniem Jezusa zapisanym w Ewangelii według Łukasza 22:19: „Czyńcie to na moją pamiątkę”. Jak wyjaśnia Piotr Jarząbek, rzecznik Świadków Jehowy w regionie małopolskim i śląskim:

„Jezus powiedział swoim naśladowcom, żeby upamiętniali jego śmierć. Jak dowiadujemy się z Ewangelii wypowiedział te słowa dnia 14 nisan, tego samego dnia poniósł też śmierć. To data określona wg biblijnego kalendarza. To jednoznaczne polecenie Chrystusa zachęca wiele osób, by każdego roku spotkać się w rocznicę śmierci Jezusa. W tym roku przypada ona na niedzielę, 24 marca. Właśnie wtedy spotkamy się, by upamiętniać śmierć Jezusa Chrystusa”.

Co ciekawe, w zeszłym roku na święto Pamiątki przyszło ponad 20 milionów osób, czyli dużo ponad dwa razy więcej niż samych wyznawców. W Polsce w uroczystości wzięło udział aż 186 tysięcy ludzi! Skąd takie zainteresowanie?

Piotr Jarząbek, rzecznik Świadków Jehowy w Małopolsce i na Śląsku wyjaśnia:

„Każdego roku w Raciborzu na Pamiątkę śmierci Jezusa przychodzi wiele osób. Sporo z nich nie jest Świadkami Jehowy. Są jednak obecni na tej uroczystości, ponieważ cenią to co zrobił dla nas Jezus. Wiele osób chce się też dowiedzieć czegoś więcej. Ta uroczystość ma charakter otwarty więc bardzo nas cieszy, gdy nasi znajomi, rodzina, sąsiedzi czy współpracownicy przyjmują nasze zaproszenie. Serdecznie zapraszamy, by również w tym roku spotkać się z nami w tym szczególnym dniu. Każdy mieszkaniec Raciborza jest mile widziany”.

W tym roku, tylko w Polsce uroczystość Pamiątki odbędzie się w ponad 1270 miejsc – i co interesujące – aż w 11 językach. W Raciborzu Świadkowie Jehowy i przybyli goście spotkają się przy ul. Rybnickiej 99. Podczas uroczystości zostanie wygłoszone przemówienie, które wyjaśni, dlaczego Jezus umarł i jakie znaczenie jego śmierć ma dla każdego człowieka. Program wszędzie będzie taki sam i potrwa około godziny.

Podobnie jak to było w ubiegłych latach, także i teraz w Raciborzu, Świadkowie Jehowy rozpoczęli specjalną kampanię zapraszania na doroczne święto Pamiątki, ale także na wykład specjalny „Zmartwychwstanie — zwycięstwo nad śmiercią!”, który zostanie wygłoszony w weekend 17 marca w miejscowej Sali Królestwa przy ul. Rybnickiej 99. Jak zapowiadają organizatorzy, w 30-minutowym wykładzie opartym na Piśmie Świętym mówca wyjaśni temat nadziei na zmartwychwstanie, które nastąpi już w niedalekiej przyszłości.

We wspomnianej kampanii w Polsce udział bierze ponad 116 tysięcy Świadków Jehowy, w całej Polsce.

Obydwa wydarzenia, mają charakter otwarty, wstęp jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. Informacje o dokładnych lokalizacjach i godzinach można znaleźć w oficjalnym serwisie Świadków Jehowy JW.ORG.

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tysięcy wyznawców.

Dowiedz się więcej: Jaką przyszłość umożliwiła śmierć Jezusa? Zobacz wideo.

Może słyszałeś, że Jezus umarł za nasze grzechy. Ale czy śmierć jednego człowieka może wpłynąć na życie milionów ludzi? Zobacz wideo.

pamitka_2024_-_pytania_i_odpowiedzi

Autor: mat.nadesłany / fot. JW.ORG, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202410:43

W mieszkaniu w Kuźni Raciborskiej ujawniono ciało mężczyzny

W mieszkaniu w Kuźni Raciborskiej ujawniono ciało mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Aktualności11 kwietnia 202408:49

NZK w Rudach. Na pomoc było za późno

NZK w Rudach. Na pomoc było za późno - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. pogladowe/arch. OSP Rudy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.