Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 grudnia 202308:56

Stara księgarnia przy Długiej stała się poselskim biurem. Stawka niewygórowana

Stara księgarnia przy Długiej stała się poselskim biurem. Stawka niewygórowana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wydanie opinii w sprawie wynajęcia w trybie bezprzetargowym wolnego lokalu użytkowego było pierwszym punktem ostatnich obrad komisji gospodarki miejskiej. Chodzi o lokal dla posła Pawła Jabłońskiego z PiS. Kiedyś mieściła się tu księgarnia Sowa.

W czwartek, 14.12., w sali kolumnowej raciborskiego magistratu obradowała Komisja Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego. Radni dyskutowali nad uchwałami przygotowanymi na najbliższą sesję Rady Miasta. Pierwszym punktem posiedzenia było Wydanie opinii w sprawie wynajęcia w trybie bezprzetargowym wolnego lokalu użytkowego.

- Pan poseł Paweł Jabłoński złożył wniosek 30 listopada o wynajęcie lokalu przy ulicy Długiej w trybie bezprzetargowym. W nawiązaniu do uchwały Rady Miasta jest możliwość, by wynająć lokal w trybie bezprzetargowym na prowadzenie biura poselskiego czy senatorskiego – zreferowała Joanna Poloczek, naczelnik Wydziału Lokalowego i Spraw Społecznych

- W kuluarowych dyskusjach pojawił się już pomysł, by punkt ten przenieść na kolejną komisję, by była możliwość doprecyzowania ceny – stwierdził szef komisji, radny Piotr Klima.

Do dyskusji dołączył radny Paweł Rycka. - Czy pan poseł naprawdę potrzebuje aż tylu metrów? To jest duży lokal – powiedział. - Pan poseł miał ten lokal już wynajęty na okres oznaczony trzech miesięcy, teraz chce go wynająć dalej – powiedziała Joanna Poloczek.

- Nie wyobrażam sobie, by tego nie głosować. Biuro poselskie nie jest jedynie na cele prywatne, tam się również organizuje spotkania z mieszkańcami. Skoro pan poseł chce ten lokal, to po prostu to głosujmy – stwierdziła radna Magdalena Kusy.

Głos zabrał radny Mirosław Lenk. - Nie chcę by okazało się, że ograniczam możliwość wykonywania mandatu poselskiego, ale obecnie mamy dwa biura poselskie. Pani poseł Lenartowicz wynajmuje lokal z zasobu spółdzielni mieszkaniowej, z kolei pan poseł Woś współdzieli lokal z TMZR, pomagając tej jednostce w jego utrzymaniu. Myślę, że powinniśmy wyrazić opinię pozytywną – stwierdził były włodarz.

- Nie chcę wyjść na przeciwnika, jedynie do czego mam wątpliwości, to ten metraż. Życzę jednak, by panu posłowi udało się jego biuro jak najczęściej wypełnić – powiedział rajca z Płoni, Paweł Rycka.

Przewodniczący komisji dopytywał, czy proponowana stawka jest ostateczna. - Podana w uchwale stawka jest ostateczna? Nie możemy z nią nic zrobić? - pytał.

- Swego czasu to Rada Miasta ustalała stawki czynszu od lokali, ale od dość dawna robi to chyba organ wykonawczy. Jeśli nadal inicjatywa jest po stronie Rady, to może powinniśmy to zmienić? - pytał radny Lenk.

Do dyskusji dołączył radny Jarosław Łęski. - Rada nie jest w żaden sposób powołana do tego, by ograniczać możliwość wykonywania mandatu poselskiego. Są takie stawki, więc musimy się albo zgodzić, albo nie. A dyskutować o stawkach możemy na oddzielnym spotkaniu – stwierdził.

- Bardzo bym prosił, by dowiedzieć się, kto teraz ustala stawki wynajmu lokali użytkowych i przekazanie informacji na mojej komisji. Będę zobowiązany – stwierdził M. Lenk.

Dokument poddano pod głosowanie. Trzech radnych było za, czterech wstrzymało się od głosu.

Lokal przy Długiej 29/1-2 (do remontu) w lipcu prezydent Dariusz Polowy wystawił do przetargu z ceną wywoławczą 760 zł netto za 125 m kw.

- Uprzejmie informuję, że w przypadku wyrażenia pozytywnej opinii w sprawie wynajęcia w drodze bezprzetargowej lokalu użytkowego położonego w Raciborzu przy ul. Długiej 29/1-2 na rzecz biura poselskiego stawka miesięcznego czynszu za 1m² pow.użytkowej lokalu wyniesie 6,00 zł (netto). Powyższe wynika z Zarządzenia nr 1177/2013 Prezydenta Miasta Racibórz z dnia 21 lutego 2013 r. w sprawie ustalenia stawek czynszu za najem lokali użytkowych, garaży, pomieszczeń gospodarczych i pomieszczeń przynależnych w zasobie Gminy Miasta Racibórz – napisał we wniosku do komisji prezydent.


Autor: (greh), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 kwietnia 202419:29

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Weekend bogaty był w wiele sportowych emocji. Grali piłkarze, siatkarze i piłkarki ręczne. Sprawdź, jak poradził sobie zespół, któremu kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności15 kwietnia 202412:42

GK Rafamet zapowiada wyjście z kryzysu

GK Rafamet zapowiada wyjście z kryzysu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
materiał prasowy spółki
Aktualności15 kwietnia 202409:34

Iskra z instalacji elektrycznej przyczyną pożaru

Iskra z instalacji elektrycznej przyczyną pożaru - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Siedliskach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.