Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 grudnia 202308:42

Radni powiedzieli NIE dla darmowej komunikacji i tańszych śmieci. Budżet dopiero w styczniu

Radni powiedzieli NIE dla darmowej komunikacji i tańszych śmieci. Budżet dopiero w styczniu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Rządząca w Radzie Miasta większość Razem dla Raciborza oraz Radni Niezależni M. Fity nie zgodzili się wczoraj, 20.12., na zniesienie opłat za autobusy oraz obniżkę stawki za śmieci. Nie dali też zgody na przywrócenie finansowania lodowiska, a budżet przyjmą najwcześniej w styczniu.

Prezydent Dariusz Polowy nie ma większości w Radzie Miasta. Tą dysponują kluby Razem dla Raciborza M. Lenka oraz Radni Niezależni skupieni wokół M. Fity.

Nie zgodzili się na likwidację opłat za bilety komunikacji miejskiej, czyli darmowe autobusy, tłumacząc to tym, że razem z nią musi iść system zachęt do porzucenia samochodu, np. podwyżka opłat za parkowanie czy płatne miejsca na pl. Długosza. Były pytania, czy miasto bezpłatną komunikacją może wspierać osoby nie zameldowane w Raciborzu. Prezydent zapewnił, że tak, że i tak już sporo się dopłaca do biletów, że ich pozostawienie dla osób spoza Raciborza nie ma sensu, bo koszt obsługi przez kierowców będzie znacznie większy niż potencjalny zysk. Argumenty nie przekonały rajców, a w tle była też polityka. Polowy zapowiedział darmowe autobusy w swojej wyborczej Dziesiątce z 2018 r. Radnym nie podoba się, że wraca do pomysłu na finał kadencji. Wybory już w kwietniu. Głównym krytykiem Polowego był jego poprzednik, Mirosław Lenk.

Bezpłatna komunikacja - tak głosowano
ZA (6)
Fiołka Leon, Klima Piotr, Kusy Magdalena, Łęski Jarosław, Ronin Anna, Tomaszewska Zuzanna
PRZECIW (8)
Czerner Marian, Henek-Wypior Justyna, Kuliga Michał, Lenk Mirosław, Mainusz Henryk, Rycka Paweł, Szukalski Michał, Wyglenda Eugeniusz
WSTRZYMUJĘ SIĘ (4)
Białuska Irena, Czech - Majer Magdalena, Kobylak Zygmunt, Nowacka Ludmiła

Niewiele zabrakło do obniżki opłat za śmieci. Wiceprezydent D. Konieczny przypomniał, że wynika to wprost z przepisów - jeśli jest nadwyżka wpływów nad kosztami, to pieniądze muszą wrócić do mieszkańców. W głosowaniu większość radnych powiedziała NIE.

Obniżka opłat za odpady - tak głosowano
ZA (9)
Czech - Majer Magdalena, Fiołka Leon, Kobylak Zygmunt, Kusy Magdalena, Łęski Jarosław, Mainusz Henryk, Nowacka Ludmiła, Ronin Anna, Tomaszewska Zuzanna
PRZECIW (10)
Białuska Irena, Czerner Marian, Fica Marcin, Henek-Wypior Justyna, Klima Piotr, Kuliga Michał, Lenk Mirosław, Rycka Paweł, Szukalski Michał, Wyglenda Eugeniusz

Budżet na 2024 r. zostanie przyjęty najwcześniej w styczniu. Radni chcą poznać stanowisko co do ich propozycji sprzed roku, które nie zostały zrealizowane, a także bliżej zapoznać się ze złożoną wczoraj autopoprawką.

Przesunięcie budżetu na styczeń 2024 - tak głosowano

ZA (13)
Białuska Irena, Czech - Majer Magdalena, Czerner Marian, Fica Marcin, Henek-Wypior Justyna, Klima Piotr, Kobylak Zygmunt, Kuliga Michał, Lenk Mirosław, Mainusz Henryk, Nowacka Ludmiła, Rycka Paweł, Szukalski Michał
PRZECIW (6)
Fiołka Leon, Kusy Magdalena, Łęski Jarosław, Ronin Anna, Tomaszewska Zuzanna, Wyglenda Eugeniusz

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 listopada 202523:28

Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO]

Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy, mroźny wieczór 21 listopada na stadionie w Raciborzu MKS Unia podejmował aktualnego lidera klasy okręgowej – LKS Start Mszana. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło w tabeli siedem punktów na korzyść gości, jednak dla gospodarzy stawką meczu była możliwość awansu na drugie miejsce. Drużyna prowadzona przez Łukasza Zejdlera przystępowała do spotkania jako trzeci zespół w ligowej stawce.

(greh), fot. (greh), Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 listopada 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Przed nami jedne z ostatnich meczów na trawie. Grać będą piłkarze II ligi, klasy okręgowej oraz A i B klasy Podokręgu Racibórz. O punkty powalczą także siatkarze i siatkarki, koszykarki i piłkarki ręczne. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 listopada 202511:34

Chopin & ja - premiera flmowa w SP 1

Chopin & ja - premiera flmowa w SP 1 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Kultura i edukacja22 listopada 202522:56

Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO]

Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mirosław Kościelniak
Sport22 listopada 202515:07

Dobra passa Klubu Siatkarskiego Racibórz trwa

Dobra passa Klubu Siatkarskiego Racibórz trwa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/Klub Siatkarski Racibórz
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.