Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 grudnia 202310:08

Baseny przy H2Ostróg. Kiedy w końcu ruszy budowa?

Baseny przy H2Ostróg. Kiedy w końcu ruszy budowa? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Półtora roku od otrzymania wsparcia z drugiej edycji Polskiego Ładu władze Raciborza drugi raz podchodzą do wyłonienia wykonawcy tej inwestycji. Krzyżanowicom tyle czasu wystarczyło, by gruntownie przebudować i uruchomić swój basen. Kiedy w końcu raciborzanie będą się cieszyć z nowego kompleksu?

25 października 2021 r. gmina Krzyżanowice otrzymała 13,5 mln zł rządowej dotacji na modernizację basenu w Tworkowie. Kompletnie przebudowany obiekt ma już za sobą pierwszy sezon. 30 czerwca tego roku nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi.

Racibórz na swój basen otrzymał 31,5 mln zł w drugiej edycji Polskiego Ładu, 30 maja 2022 r. Promesa została podpisana 14 czerwca 2022 r. Ratusz miał 9 miesięcy na ogłoszenie postępowania.

Do dziś nie udało się wyłonić wykonawcy, choć w grudniu tego roku miał już być uruchomiony basen wypływowy z aquaparku. W kwietniu wybory. D. Polowemu zależy, by do tego czasu przynajmniej ogłosić rozpoczęcie prac.

Co nie zadziałało?

Radni od początku akceptowali inwestycję. Zagwarantowali w budżecie jej finansowanie. Urząd Miasta pod wodzą Dariusza Polowego niemal do ostatniej chwili zwlekał jednak z ogłoszeniem pierwszego przetargu. Zrobił to 17 marca tego roku. W maju okazało się, że kompleks basenów będzie dużo droższy niż zakładano. Miał kosztować 35 mln zł. Najtańsza oferta opiewa na blisko 44 mln zł. Przetarg unieważniono, przygotowując kolejny, zabiegając po drodze o przedłużenie rządowej promesy. Pierwsza wygasła. Realna była groźba utraty rządowego wsparcia.

Drugi przetarg, ze zmodyfikowanym planem funkcjonalno-użytkowym (PFU), ogłoszono 7 grudnia. Jeśli nie będzie zapytań, otwarcie ofert nastąpi 10 stycznia. Z opublikowanego przez Urząd Miasta aktualnego planu postępowań wynika, że wartość zamówienia szacowana jest na 25 997 587,08 zł (bez VAT).

- Projekt w formule „zaprojektuj i wybuduj” zakłada poszerzenie oferty rekreacyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji. W skład zewnętrznej części kompleksu wejść mają baseny kąpielowe, zjeżdżalnie, wodny plac zabaw, a także część wodna dla najmłodszych dzieci i strefa relaksu z atrakcjami. Warto wspomnieć, że woda w nieckach będzie podgrzewana. Prócz strefy kąpielowej opis zamówienia przewiduje m.in. moduł sanitarny; gastronomiczny oraz zielone "odpoczywalnie" w formie amfiteatru i miejscem na dużą ilość leżaków. Przewidziany czas realizacji inwestycji wynosi 17 miesięcy od dnia podpisania umowy. To znaczy, że jeżeli przetarg zostanie rozstrzygnięty, zewnętrzna część aquaparku H2Ostróg otwarta będzie już na sezon 2025 - podał ratusz. - Raciborzanie zasługują na miejsce, w którym będą mogli się zrelaksować w pogodne, letnie dni – zapewnia Dariusz Polowy.

W pierwszym przetargu przy pierwotnym zakresie PFU termin realizacji inwestycji był dłuższy.

Wciąż wstrzymana jest budowa przy Zamkowej lodowiska z brezentowym dachem. Pierwotnie prezydent zapowiadał, że obiekt ruszy przed feriami 2024 r. Dziś już wiadomo, że nic z tego nie wyjdzie. 

Nowy basen w Tworkowie ruszył półtora roku od chwili udzielenia gminie rządowego wsparcia

Autor: waw, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.