Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 grudnia 202311:29

Intensywna sobota strażaków. Pojazdy w rowach, zerwane przewody

Intensywna sobota strażaków. Pojazdy w rowach, zerwane przewody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Sobotnia służba strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie należała do najłatwiejszych. Sporo pracy przysporzyły warunki atmosferyczne. Służby wzywano do pomocy w wyciąganiu samochodów z przydrożnych rowów.

Pierwsze zdarzenie, które zostało odnotowane przez służby miało miejsce o godzinie 14.33 w Żerdzinach przy ulicy Ocickiej. Z informacji, jakie wpłynęły do Powiatowego Stanowiska Kierowania wynikało, że samochód osobowy wjechał do rowu i znajdował się całkowicie poza pasem jezdni. Nie było osób poszkodowanych i wycieków. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Ich działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, potwierdzeniu informacji o braku wycieków oraz kierowaniu ruchem. Osoba zgłaszająca wezwała pomoc drogową we własnym zakresie.

Do podobnego zdarzenia doszło o godzinie 15.10 w Wojnowicach na ulicy Rostka. Podobnie jak w Żerdzinach samochód osobowy wjechał do rowu. Na miejsce skierowane zostały dwa zastępy OSP oraz jeden zastęp z Reymonta. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, sprawdzeniu pojazdu pod kątem wycieków i uszkodzeń oraz kierowaniu ruchem. Ze względu na brak wycieków nie było konieczności podejmowania działań przy pojeździe. Kierujący ciągnikiem rolniczym z pługiem zaproponował pomoc w wyciągnięciu pojazdu z rowu. Po udzieleniu pomocy wrócił do odśnieżania jezdni, a w trakcie tej czynności doprowadził do kolizji z radiowozem.

O godzinie 18.24 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące problemów z pojazdem spowodowanych intensywnymi opadami śniegu. Z informacji przekazanej dyspozytorowi wynikało, że przy ulicy Gamowskiej, obok budynku raciborskiego szpitala znajdował się samochód zasypany śniegiem. W środku znajdowały się dwie kobiety, które nie były w stanie odjechać. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Jego działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odkopaniu i wypchnięciu pojazdu z zaspy.

Ostatnie sobotnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 19.04 w Pogrzebieniu przy ulicy Pamiątki. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o przewodzie energetycznym oderwanym od budynku. Przewód był wciąż pod napięciem i znajdował się na jezdni. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP. Jego działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu przewodu przy pomocy detektora napięcia oraz wyznaczeniu strefy bezpiecznej. O uszkodzeniu powiadomiono pogotowie energetyczne, które miało zająć się naprawą awarii. Straty materialne oszacowano na kwotę 500 złotych.

Autor: red., fot. FB/OSP Wojnowice, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lutego 202412:15

Pięć zastępów w akcji przy Mickiewicza [FOTO]

Pięć zastępów w akcji przy Mickiewicza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Cztery zastępy PSP i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane w piątek, 23.02., do obiektu handlowego przy ulicy Mickiewicza w Raciborzu. Co było przyczyną interwencji?

red.
Aktualności22 lutego 202421:07

Blisko dwieście podpisów pod apelem do mieszkańców Raciborza

Blisko dwieście podpisów pod apelem do mieszkańców Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
38
list do redakcji, fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.