Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 września 202316:34

Udaremniono kolejne próby przemytu nielegalnych migrantów

Udaremniono kolejne próby przemytu nielegalnych migrantów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Dzięki współpracy służb w ciągu tylko jednej doby zatrzymano 4 przemytników i udaremniono próbę przemytu łącznie 140 nielegalnych migrantów - informuje Śląski Oddział Straży Granicznej.

27 września nad ranem funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali do kontroli samochód osobowy typu bus. Jak się okazało było w nim 24 nielegalnych migrantów.

Do zdarzenia doszło w rejonie byłego przejścia granicznego w Zwardoniu. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej ustalili, że cudzoziemcy (wśród których były 3 kobiety oraz 7 osób nieletnich) przebywają na terenie naszego kraju nielegalnie. Posiadali jedynie dokumenty potwierdzające pobyt obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji z których wynika, że prawdopodobnie są to obywatele Syrii. Pojazdem kierował obywatel Syrii, który posiadał niemiecki tytuł pobytowy. Mężczyzna próbował przewieźć nielegalnych migrantów do Niemiec. Wszyscy zostali zatrzymani i przy wsparciu funkcjonariuszy Policji przewiezieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, gdzie prowadzone są z nimi dalsze czynności.

Tego samego dnia funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach wraz z funkcjonariuszami z KMP w Bielsku-Białej ujawnili w m. Czechowice-Dziedzice (pow. bielski) 31 obcokrajowców. Osoby te również były przewożone pojazdem typu bus. Kierowca to także obywatel Syrii, posiadający niemiecki tytuł pobytowy. Wszyscy zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Cudzoziemcy przebywają w pomieszczeniach służbowych Straży Granicznej, gdzie prowadzone są z nimi dalsze czynności służbowe.

Dziś w nocy tuż po północy funkcjonariusze PSG w Bielsku-Białej w wyniku przeprowadzonej kontroli drogowej w rejonie m. Zwardoń (pow. żywiecki) ujawnili i zatrzymali kolejną grupę nielegalnych migrantów, przewożonych w busie kierowanym przez obywatela Syrii, który posiadał tytuł pobytowy wydany przez władze Austrii. 42 osobowa grupa, wśród której znajduje się 5 kobiet i 12 osób nieletnich przebywa w pomieszczeniach służbowych Straży Granicznej. Prowadzone są dalsze czynności służbowe.

Kolejna 43 osobowa grupa nielegalnych migrantów została ujawniona dzisiaj nad ranem w rejonie m. Niemodlin (pow. opolski) przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Przybyły na miejsce zdarzenia patrol Straży Granicznej ustalił, że obcokrajowcy to sami mężczyźni (w tym 5 osób nieletnich). Cudzoziemcy przebywają na terenie RP nielegalnie. Posiadają jedynie dokumenty potwierdzające pobyt obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji z których wynika, że prawdopodobnie są to obywatele Syrii. Pojazdem kierował obywatel Polski. Wszystkie osoby przy współdziałaniu funkcjonariuszy Policji i Inspekcji Transportu Drogowego będą przewiezione do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, gdzie będą z nimi prowadzone dalsze czynności.

Autor: SOSG Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.