Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13

Wtorkowa służba przyniosła strażakom z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP cztery interwencje. Działania prowadzono w Nędzy i Raciborzu.
O godzinie 11.53 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z ulicy Staszica. Wynikało z niego, że na placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej numer 13 ma znajdować się gniazdo owadów. Osoba zgłaszająca nie była w stanie określić, czy są to osy, czy szerszenie. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że owadami tymi były pszczoły, które wyroiły się na gałęzi drzewa. Strażacy zebrali je do rojnicy, po czym przekazali przybyłemu na miejsce pszczelarzowi.
Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 17.42 przy ulicy Wąskiej w Nędzy. Jeden zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia gniazda szerszeni.
O godzinie 21.57 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane na ulicę Pogrzebieńską w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęła prośba od dyżurnego policji o pomoc w otwarciu mieszkania. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że mężczyzna, który wymagał pomocy, znajdował się w piwnicy. Był wychłodzony, ale przytomny. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz pomogli w transporcie do karetki pogotowia. Mężczyzna został zabrany do szpitala.
W trakcie wtorkowej służby strażacy, jak co dzień, prowadzili także patrol rzeki Odry na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. W trakcie działań nie ujawniono niczego niepokojącego.

![Upadek z konia w Krzyżanowicach. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] Upadek z konia w Krzyżanowicach. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762096425575178123-857076683555749-491138931647628598-n-2-.jpg)
![Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762011176img-9278-.jpg)













![Otwarcie lodowiska Piastor w Raciborzu – weekend pełen atrakcji na tafli [CENNIK] Otwarcie lodowiska Piastor w Raciborzu – weekend pełen atrakcji na tafli [CENNIK] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762173840zrzut-ekranu-2025-11-3-o-13-43-43-.png)



![Unia Racibórz trzy punkty na koncie wita po dublecie Witta [FOTO] Unia Racibórz trzy punkty na koncie wita po dublecie Witta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762106874gre01366-.jpg)



![Igrzyska Przedszkolaków – sportowe emocje, nauka i radość w ZSOMS Racibórz [FOTO i WIDEO] Igrzyska Przedszkolaków – sportowe emocje, nauka i radość w ZSOMS Racibórz [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761987092168-.jpg)


![Kolejarz z Chałupek rozjechał Nędzę [FOTO] Kolejarz z Chałupek rozjechał Nędzę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762158760bw-59-of-172-.jpg)














![Geneaologia i sentymentalny spacer po Ratibor. Detektywi historii – nowy cykl spotkań w Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Geneaologia i sentymentalny spacer po Ratibor. Detektywi historii – nowy cykl spotkań w Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762160224zrzut-ekranu-2025-11-3-o-09-53-20-.png)








Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany