Już wkrótce zawody o tytuł najlepszego grzybiarza ziemi raciborskiej

Już 15.10.2023 r. o godz. 8.00 w Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach wspólnie z Powiatowym Centrum Sportu, Powiatem Raciborskim, Państwową Inspekcją Sanitarną, Lasami Państwowymi, MOKSiRem Kuźnia Raciborska, Osiedlem Stara Kuźnia, CampBox oraz Stacją Miejską Racibórz zapraszamy do rywalizacji o miano "Najlepszego Grzybiarza Ziemi Raciborskiej".
Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników wydarzenia będzie przejazd kolejką w nieznane, a na zakończenie wspólne biesiadowanie przy ognisku konsumując pieczone kiełbaski. Oprócz szukania grzybów, będziemy szukać zalegających w lasach śmieci, dlatego przewidziano również nagrody dla najlepszych „EKO-Grzybiarzy”.
TERMIN I CZAS ZAWODÓW
• zawody odbywają się w dniu 15.10.2023 r.
• otwarcie zawodów i start grzybobrania około godz. 8:00.
• planowany czas trwania do 11:30
• poczęstunek dla uczestników o godz. 11:30
• ważenie od godziny 11.30 do 12.00
UCZESTNICY
1. Uczestnikiem zawodów może zostać osoba pełnoletnia lub niepełnoletnia pod opieką rodzica lub opiekuna.
2. Uczestnicy grzybobrania biorą udział w zawodach na własną odpowiedzialność. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe zaistniałe podczas wydarzenia.
3. Uczestnicy w trakcie grzybobrania stosują się do zasad i poleceń przewodnika/ leśnika oraz przedstawiciela organizatora. Organizatora nie odpowiada za zachowanie uczestników grzybobrania.
4. Uczestnik podlega dyskwalifikacji, za każde działanie niezgodne z regulaminem.
5. Każdy uczestnik grzybobrania ma obowiązek wyposażenia się w ubiór terenowy oraz naładowany telefon.
6. Uczestnictwo w zawodach oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
OBOWIĄZUJĄ ZASADY:
• fair-play; nie wchodzenie w drogę innemu zbieraczowi, zachowanie ciszy w lesie,
• obowiązuje używanie koszyków, bądź plastikowych wiaderek do zbiórki grzybów, zabrania się używania reklamówek plastikowych,
• liczy się ogólna waga zebranych grzybów jadalnych,
• obowiązuje używanie scyzoryków, bądź innych ostrych narzędzi, tak by nie naruszyć grzybni,
• zakazuje się wyrywania grzybów bez użycia nożyka,
• uczestnicy na leśnych ścieżkach mogą poruszać się pieszo lub na rowerze
ZGŁOSZENIA
• udział w zawodach jest bezpłatny,
• zgłoszenia zawodników dokonuje się
- osobiście w biurze OSiR przy ul. Zamkowej 4 (budynek pływalni H2Ostróg I piętro),
- telefonicznie pod nr telefonu 32 415 37 17,
- mailowo [email protected]
• limit uczestników 150 osób

![Napad na kantor w Chałupkach. Napastnik skradł ponad 90 tys. zł [AKTUALIZACJA] Napad na kantor w Chałupkach. Napastnik skradł ponad 90 tys. zł [AKTUALIZACJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771835442zrzut-ekranu-2026-02-23-o-09-29-24-.jpg)
![Ciało mężczyzny w pustostanie przy ul. Nowomiejskiej. Zatrzymano trzy osoby [AKTUALIZACJA] Ciało mężczyzny w pustostanie przy ul. Nowomiejskiej. Zatrzymano trzy osoby [AKTUALIZACJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771927147img-3877-.jpg)
![Udana reanimacja w bieńkowickim kościele i tragiczne doniesienia z Tworkowa [RAPORT 998] Udana reanimacja w bieńkowickim kościele i tragiczne doniesienia z Tworkowa [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769851320617591947-1207325734919085-3305143841549238692-n-.jpg)















































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany