Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 września 202310:01

Zderzenie przy mleczarni. Potrącenie na Jana Pawła II. Za kierownicą 72-latka

Zderzenie przy mleczarni. Potrącenie na Jana Pawła II. Za kierownicą 72-latka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Weekendowy wysyp zdarzeń drogowych. Trzy kolizje i potrącenie, to bilans weekendu na drogach Raciborza. Co ciekawe, większość z nich z udziałem kobiet.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w piątek, 15.09., krótko przed godziną 18.00 na ulicy Drzewieckiego w Raciborzu. Motocykl uderzył w tył skody rapid. Na miejsce skierowano strażaków, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Działania tych pierwszych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz sorpcji wycieków substancji ropopochodnych. Sprawcą był kierujący motocyklem Indian Chieftain. Za niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu został ukarany mandatem karnym. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Straty materialne oszacowano na kwotę 30 tys. złotych.

Z kolei w sobotę, 16.09., o godzinie 19.31 strażaków zadysponowano do zdarzenia drogowego na ulicy Jana Pawła II w Raciborzu. Doszło tam do potrącenia pieszej. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetlenia miejsca na czas policyjnych działań. Jak informuje policja, doszło do nieustąpienia pierwszeństwa 52-letniej pieszej. Za kierownicą BMW siedziała 72-letnia kobieta. W wyniku zdarzenia piesza trafiła do szpitala. Sprawą zajmie się sąd.

Niespokojnie na drogach było także w niedzielę, 17.09. O godzinie 19.31 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym , do którego doszło na ulicy Rudzkiej w Raciborzu. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że audi A3 najechało na tył seata ibizy. W obu pojazdach podróżowało łącznie osiem osób, żadna z nich nie odniosła jednak obrażeń. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu miejsca akcji, odłączeniu akumulatora oraz uprzątnięciu jezdni. Straty materialne oszacowano na kwotę 5 tys. złotych.

- Sprawczynią zdarzenia była 30-latka kierująca audi, która nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu, w wyniku czego wjechała w tył seata ibizy, kierowanego przez 42-latkę. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, a jej sprawczynię ukarano mandatem karnym. Obie kierujące były trzeźwe

- informuje sierż. szt. Joanna Wiśniewska, oficer prasowa KPP w Raciborzu.

Od niebezpiecznego zdarzenia rozpoczął się także nowy tydzień. Odnotowano je dziś, 18.09., o godzinie 7.08 na skrzyżowaniu ulic Głubczyckiej ze Starowiejską. Zderzyły się dwa pojazdy: toyota yaris i volkswagen polo. Na miejsce skierowano dwa strażackie zastępy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwsze pomocy jednej osobie, sorpcji wycieków substancji ropopochodnych i płynów eksploatacyjnych oraz odłączeniu akumulatorów. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala, jednak jej obrażenia nie okazały się groźne.

- Przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa. Sprawczynią zdarzenia była 20-letnia kierująca volkswagenem polo, która nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącej toyocie yaris kierowanej przez 68-latkę. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, a jej sprawczynię ukarano mandatem karnym. Obie kierujące były trzeźwe

- przekazała rzeczniczka raciborskiej policji.

Autor: red., fot. Grupa Racibórz 112, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 lipca 202522:58

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO]

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę, 5 lipca na boisku KS Kolejarz Chałupki odbył się wyjątkowy sportowy festiwal – Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice. Organizatorem wydarzenia był KS Kolejarz Chałupki, który już od lat z powodzeniem integruje lokalną społeczność wokół piłki nożnej i tradycji sportowej, we współpracy z Gminą Krzyżanowice.

Th
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 lipca 202522:35

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO]

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

5 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wiosce (gmina Krzyżanowice) obchodziła jubileusz siedemdziesięciolecia istnienia. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach, którą odprawił ks. proboszcz Piotr Kuc. Następnie strażacy i ich goście przejechali do remizy w Nowej Wiosce, gdzie odbyła się uroczystość.

Th
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.