Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń. Zabytki z duszą

W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa – pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń” biblioteka w Raciborzu zaprosiła Izbę Tradycji działającą przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudniku w celu zaprezentowania swoich zbiorów.
Każdemu eksponatowi towarzyszyła opowieść o tradycjach z nim związanych. W trakcie pokazu okazało się, że powiedzenie „prosty jak budowa cepa” nie do końca jest zgodne z rzeczywistością. Odbył się również warsztat ubijania masła, wprawdzie ubijakiem DELÍCIA ale technika taka sama jak starodawną maselnicą. Każdy z uczestników przyczynił się do powstania pysznego masła, które smakowało wybornie z tradycyjnym chlebem na zakwasie. Podczas degustacji wywiązała się dyskusja jak to drzewiej na wsi bywało, której obecne na spotkaniu młode osoby słuchały z zapartym tchem.












![Auto jak pochodnia na rondzie Piaskowa-Rybnicka [WIDEO] Auto jak pochodnia na rondzie Piaskowa-Rybnicka [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778152765zrzut-ekranu-2026-05-7-o-13-18-51-.png)








![Mali artyści i poligloci zaprezentowali się na scenie RCK [FOTO i WIDEO] Mali artyści i poligloci zaprezentowali się na scenie RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778173476dsc-2000-.jpg)








































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany