Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 września 202310:29

Raport 998. Śmigłowiec LPR w akcji w Gamowie

Raport 998. Śmigłowiec LPR w akcji w Gamowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dwanaście interwencji odnotowali w przeciągu weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono w Grzegorzowicach, Tworkowie, Siedliskach, Gamowie oraz Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 8 września 2023

Piątkowa służba rozpoczęła się od patrolu rzeki Odry. Jego celem było ujawnienie obecności śniętych ryb. Działania prowadzono na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. Niczego niepokojącego nie ujawniono. Podobne działania prowadzono również w sobotę i niedzielę.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 10.29. Do komendy PSP wpłynęła informacja o przewróconym drzewie, które miało znajdować się na jezdni w ciągu ulicy Brzeskiej w Raciborzu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania pod adresem wskazanym w zgłoszeniu nie stwierdzono zagrożenia. Sprawdzono również przyległe ulice. Mimo usilnych starań strażaków powalonego drzewa nie znaleziono. Zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy.

O godzinie 19.23 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z ulicy Żabnik w Grzegorzowicach. Wynikało z niego, że w budynku jednorodzinnym zagnieździły się owady. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który usunął nieproszonych gości.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 20.01 w Tworkowie przy ulicy Raciborskiej. Jeden zastęp ochotników zadysponowano do usunięcia gniazda owadów.

Ostatnie piątkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 23.31 przy ulicy Dąbrowskiego w Siedliskach. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o możliwej próbie samobójczej. Na miejsce skierowano zastępy z PSP i OSP. W trakcie dojazdu do akcji, do strażaków dotarła informacja od policji o opanowaniu sytuacji. W związku z tym zastępy zawrócono do baz.

Niedziela, 10 września 2023

O godzinie 16.06 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP pognały na ulicę Mieszka I Raciborskiego w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o pożarze ścierniska. Dodatkowo, blisko ognia znajdowało się pole kukurydzy. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pożarem objętych było około 30 m2 trawy. Ogień został już ugaszony przez osoby postronne przed przybyciem strażaków. Działania zastępów ograniczyły się jedynie do przelania miejsca pożaru.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 20.49. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o widocznym ogniu i zadymieniu w rejonie ulicy Bosackiej w Raciborzu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Strażacy po dojeździe na miejsce nie stwierdzili oznak pożaru ani obecności dymu. Skontaktowano się ze zgłaszającym, który potwierdził, że w tym momencie już nie widzi ani ognia ani dymu. Zgłoszenie zostało ostatecznie zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Poniedziałek, 11 września 2023

Dziś, 11 września, odnotowano już jedną interwencję. O godzinie 7.37 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o konieczności zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który został zadysponowany do Gamowa na ulicę Modzurowską. Jak udało nam się ustalić doszło do krwotoku u jednej z osób zamieszkujących posesję. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że osobą poszkodowaną zajmuje się już zespół ratownictwa medycznego, oczekując przybycia śmigłowca. Działania strażaków ograniczyły się jedynie do zabezpieczenia miejsca lądowania.

Czytaj także

Pożar w Borucinie. To było podpalenie! [FOTO]

Skoda i motocykl zderzyły się na Brzeskiej [FOTO] 

Autor: red., fot. poglądowe/arch. portalu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności20 października 202509:11

Nowy rekord świata! Gigantyczny sum złowiony w Rybniku

Nowy rekord świata! Gigantyczny sum złowiony w Rybniku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Polska Akademia Wędkarska
Reklama
Aktualności21 października 202514:32

Prokuratura Krajowa skierowała akt oskarżenia przeciwko posłowi na Sejm RP Michałowi Wosiowi [KOMUNIKAT]

Prokuratura Krajowa skierowała akt oskarżenia przeciwko posłowi na Sejm RP Michałowi Wosiowi [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
38
Racibórz:

- W dniu 21 października 2025 r. prokurator z Zespołu Śledczego Nr 2 Prokuratury Krajowej w sprawie o sygn. akt 1001-22.Ds.8.2025 skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Michałowi Wosiowi – posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, byłemu Podsekretarzowi Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - podała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

komunikat prasowy
Aktualności21 października 202519:14

Mieszkańcy bloku na Ostrogu walczą z drażniącym zapachem chemikaliów w ich mieszkaniach

Mieszkańcy bloku na Ostrogu walczą z drażniącym zapachem chemikaliów w ich mieszkaniach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
Racibórz:

Od 10 października mieszkańcy bloku przy ul. Książęcej w Raciborzu skarżą się na intensywny zapach izolatu w mieszkaniach. Sprawa związana jest z remontem balkonów prowadzonym przez firmę z Burgrabic. Lokatorzy obawiają się o zdrowie swoje i dzieci.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 października 202508:39

Zgoda Zawada Książęca bezlitosna dla Dzimierza [FOTO]

Zgoda Zawada Książęca bezlitosna dla Dzimierza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę (19 października) LKS „Zgoda” Zawada Książęca podejmowała u siebie LKS Dzimierz.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności21 października 202515:40

WIATRAKI 2025 - zaproszenie na warsztaty

WIATRAKI 2025 - zaproszenie na warsztaty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał zlecony
Reklama
Aktualności22 października 202512:08

Business Mixer w Raciborzu. Nowy etap współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną [FOTO i WIDEO]

Business Mixer w Raciborzu. Nowy etap współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

22 października 2025 roku w Urban Labie w Raciborzu odbyło się wydarzenie o dużym znaczeniu dla przyszłości lokalnej gospodarki. Podczas spotkania Business Mixer – KSSE w każdej gminie podpisano umowę o współdziałaniu na rzecz aktywizacji gospodarczej Miasta Racibórz w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Porozumienie zawarli przedstawiciele Miasta Racibórz oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) - prezydent Jacek Wojciechowicz i Andrzej Zabiegliński.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Nasz Racibórz 26.09.2025
25 września 202521:17

Nasz Racibórz 26.09.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.