Kolejne miliony na drogi, tym razem Górki Śląskie w Gminie Nędza

- Wczoraj (29.08.) w gminie Nędza w podpisaniu umowy na remont drogi w Górkach Śląskich uczestniczyli poseł Michał Woś, wójt gminy Nędza oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie Marcin Fischer - informuje biuro posła.
- To kolejne środki centralne, które spływają do ziemi raciborskiej. Dzięki nim samorządy mogą realizować inwestycje o nieosiągalnej do tej pory skali. Tym razem dotacja przyznana została na remont drogi w Górkach Śląskich. Całość inwestycji to ponad 1 700 000 zł. 60% to dofinansowanie z Funduszu Leśnego, a pozostałe 40% to wkład własny gminy - informuje biuro posła M. Wosia.
- Dziękuję nadleśniczemu Fischerowi i wójt za zaangażowanie w realizację tego projektu. Dobre drogi zawsze służą mieszkańcom i oby tych remontów było jak najwięcej. Pamiętajmy jednak, że musi to być mądrze zaplanowane przez samorządowców, żeby nie generować zbyt dużych utrudnień dla kierowców - komentuje Michał Woś.
- Środki pochodzące z Funduszu Leśnego umożliwiły do tej pory remonty dróg w następujących miejscowościach powiatu raciborskiego: w Adamowicach, Czerwięcicach, Modzurowie, Kornicach, Łańcach, Kobyli, w Rudniku i co najważniejsze, ulicę Kolejową w Raciborzu. Nie liczę tutaj pozostałych setek milionów złotych na te wszystkie inwestycje, które każdy widzi dookoła - dodaje parlamentarzysta.
Gmina Nędza jest najbardziej zalesioną gminą ziemi raciborskiej. Zaangażowanie środków finansowych Funduszu Leśnego to realizacja społecznej odpowiedzialności biznesu, która służy zrównoważonej gospodarce leśnej.




![Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785229235os-wiadczenia-2-.jpg)



![Czy miejska tężnia solankowa to miejsce, gdzie można poprawić zdrowie, oczyścić drogi oddechowe i bezpiecznie zaznać ochłody w upalne dni? [LIST DO REDAKCJI] Czy miejska tężnia solankowa to miejsce, gdzie można poprawić zdrowie, oczyścić drogi oddechowe i bezpiecznie zaznać ochłody w upalne dni? [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785311736img-2203-.jpg)




![Aquapark H2Ostróg nieczynny. Trwa przerwa technologiczna [WIDEO] Aquapark H2Ostróg nieczynny. Trwa przerwa technologiczna [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_15000161651441885986h2ostrog_przeszedl_gruntowne_czyszczenie_i_konserwacje--.jpg)































![Fanny Days w Krowiarkach. Czas kawiarenek, klasycznej motoryzacji i pirackiego spektaklu nad wodą [ZAPOWIEDŹ] Fanny Days w Krowiarkach. Czas kawiarenek, klasycznej motoryzacji i pirackiego spektaklu nad wodą [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17854132361785097887img-5196-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz