Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 sierpnia 202310:53

Prezes nie odpowiedział, prezydent chce pytań na piśmie

Prezes nie odpowiedział, prezydent chce pytań na piśmie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dziennikarze próbowali wczoraj, 23.08., uzyskać komentarz prezydenta Dariusza Polowego do kolejnego wystąpienia mieszkańców Brzezia, Obory i Kobyli w sprawie smrodu z wysypiska odpadów.

Okazją była zorganizowano z politykami PiS konferencja na temat północno-zachodniej obwodnicy. Kluczowe pytanie dotyczyło tego, czy prezydent Dariusz Polowy ma wiedzę o umowach, jakie podległa mu spółka miejska Raciborskie Centrum Recyklingu R3 Racibórz zawarła z dostawcami odpadów spoza Raciborza. - Proszę o pytania na piśmie - odparł włodarz.

Mieszkańcy rejonu składowiska przekazali wczoraj mediom, że według nich R3 podpisało pięć takich umów. Wspomnieli, że na składowisku pojawił się pojazd firmy z Bytkowa, zajmującej ubojem zwierząt.

- Czy Raciborskie Centrum Recyklingu R3 Racibórz Sp. z o.o. rzeczywiście podpisało umowy na odbiór odpadów spoza instalacji komunalnej (MBP Empol Racibórz), a jeśli tak, to z jakimi firmami, na jakiego rodzaju odpady (kody) i jakie ilości przyjęto (w rozbiciu na kody) w okresie 2022 oraz I półrocze 2023 - to pytanie zadaliśmy 16 sierpnia prezesowi R3, Janowi Makowskiemu. Jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Mieszkańcy Brzezia powołują się na umowę społeczną, która wykluczała przywóz do Raciborza śmieci spoza miasta. Boją się o zdrowie. Jak dodają, smród nie do zniesienia pojawił się w kwietniu tego roku. Do dziś nie wyeliminowano uciążliwości.

Autor: red., fot. arch. UM Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 lipca 202513:47

Gołębie na cenzurowanym. Mieszkańcy rynku oczekują działań, prezydent stawia na edukację

Gołębie na cenzurowanym. Mieszkańcy rynku oczekują działań, prezydent stawia na edukację - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
Racibórz:

Presja ze strony mieszkańców raciborskiego rynku w sprawie rosnącej populacji gołębi narasta. Z każdym miesiącem przybywa ptaków, a wraz z nimi – problemów związanych z zanieczyszczeniem przestrzeni publicznej. Prezydent Jacek Wojciechowicz zapowiada interwencję, jednak w pierwszej kolejności stawia na działania informacyjne.

red., fot. arch. Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.