Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 sierpnia 202313:38

Na cmentarzu Jeruzalem pożegnano lek. med. Urszulę Chudobę-Krężel [WIDEO]

Na cmentarzu Jeruzalem pożegnano lek. med. Urszulę Chudobę-Krężel [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Znana, szanowana i lubiana raciborska laryngolog zmarła 16 sierpnia w wieku 84 lat. Na stałe wpisała się w pamieć tysięcy raciborzan, którym pomagała w trudnych chwilach choroby. Dziś, 21.08., na cmentarzu Jeruzalem w ostatniej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele, znajomi, lekarze, którzy spotkali ją na swojej drodze zawodowej.

Urodziła się 13 maja 1939 roku w Knurowie. Córka Leona nauczyciela języka łacińskiego, który w czasie II wojny światowej walczył z Aliantami przeciwko Niemcom i Haliny z d. Sobiech. Mąż Józef (+2000 roku). Synowie Tomasz i Jarosław (obydwaj są lekarzami). Dzieciństwo spędziła w Knurowie. Świadectwo dojrzałości uzyskała w Liceum Ogólnokształcącym w Rybniku. W 1963 roku ukończyła Akademię Medyczną we Wrocławiu. W tym samym roku podjęła pracę w poradni zakładowej w Rafako, a od 1968 roku jednocześnie w szpitalu w Raciborzu na oddziale laryngologicznym, gdzie pracowała nieprzerwanie do 2001 roku. W 1970 dodatkowo zaczęła pracować w Kolejowej Przychodni Lekarskiej. W tym też roku uzyskała pierwszy stopień specjalizacji z zakresu otolaryngologii. Drugi stopień uzyskała pięć lat później. W latach 1984-2001 była kierownikiem Oddziału Raciborskiego Obwodu Lecznictwa Kolejowego. Od 2001 roku pracowała w poradni laryngologicznej Niepublicznego ZOZ Centrum Medyczne ESKULAP w Raciborzu, którego powstanie było jej ogromną zasługą.

Całe życie poświęciła rodzinie i służbie zdrowia. Do końca prowadziła prywatna praktykę na Wojska Polskiego. Poza pracą zawodową interesowała się polityką, a w latach 1994-1998 była radną miasta Raciborza. Zaangażowana między innymi w dokończenie budowy nowego szpitala w Raciborzu. Była osobą wychowaną w duchu patriotyzmu, bardzo leżało jej na sercu dobro ojczyzny, a w wymiarze miejscowym dobro śląska i jej ukochanego miasta Raciborza. W tym duchu wychowała też swoje dzieci. Była przykładem dla wnuków. Ceniła wartości takie jak uczciwość prawdomówność, lojalność i patriotyzm. Wzorem do naśladowania był dla niej Jan Paweł II. Uprawiała narciarstwo i tenis. Dużo czytała, szczególnie poezję Adama Mickiewicza oraz słucha Elvisa Presleya.

Laureatka w 2013 roku medalu im. Ks. Prałata Stefana Pieczki „Unitas In Veritate”. Pani Urszula była charyzmatyczną osobą. Cenionym lekarzem o dużej łagodności i ciepła dla pacjentów. Jej praca była służbą. Przyjmowała o każdej porze. Jedyna trudnością było wejście na czwarte piętro. Wysłuchała, pocieszyła i wyleczyła. Jak Matka. Taka była dla wszystkich chorych.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Pogrzeb pani doktor odbędzie się w poniedziałek 21 sierpnia, o godzinie 11.00 na cmentarzu Jeruzalem.

+ Urszula Maria Chudoba - Krężel (1939-2023)

Rodzinie składamy najszczersze kondolencje

Autor wspomnienia Ryszard Frączek

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 maja 202422:32

Ciężarowy mercedes dachował przy DK 78 w Chałupkach

Ciężarowy mercedes dachował przy DK 78 w Chałupkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
red., fot. policja śląska, grupa 112
Reklama
Aktualności24 maja 202413:50

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 24.05., na raciborskim Rynku odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. W ich trakcie wręczono awanse i odznaczenia.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 maja 202423:23

Królewna Śnieżka na 50. urodziny Przedszkola nr 11

Królewna Śnieżka na 50. urodziny Przedszkola nr 11 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W tym roku mija 50 lat od otwarcia Przedszkola nr 11 przy ul. Jana, znanego jako ZEW-owskie. W roku jubileuszowym w Raciborskim Centrum Kultury dzieci wystawiły Królewnę Śnieżkę.

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.