Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 sierpnia 202310:03

Trwa przebudowa przestrzeni przy SP 1

Trwa przebudowa przestrzeni przy SP 1 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem przestrzeni wokół Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Raciborzu. Planowane działania obejmują stworzenie placu zabaw oraz zielonego zakątka, które połączą w sobie relaks dla mieszkańców, edukację dla dzieci oraz harmonijne wykorzystanie naturalnego otoczenia - informuje urząd.

- Nowa inicjatywa Miasta Racibórz ma na celu stworzenie otwartej przestrzeni, która będzie miejscem spotkań i integracji dla różnych grup wiekowych. Plac zabaw dla najmłodszych, wyposażony w nowoczesne urządzenia, zapewni dzieciom radość z zabawy oraz rozwijanie umiejętności społecznych. Na rewitalizowanym terenie pojawią się również elementy dostosowane dla osób dorosłych oraz osób niepełnosprawnych i seniorów - podano.

- Celem projektu jest nie tylko stworzenie atrakcyjnej przestrzeni, lecz także zintegrowanie społeczności lokalnej. Organizacja pikników rodzinnych, plenerowych apeli czy innych wydarzeń kulturalnych stanie się prostsza dzięki dostępnej przestrzeni. To także okazja do prowadzenia różnorodnych działań edukacyjnych na świeżym powietrzu, co przyczyni się do poszerzenia horyzontów uczniów oraz ich zdrowego rozwoju - dodano.

Projekt rewitalizacji uwzględnia również zasady zielonej architektury. Nasadzenia roślinności, takie jak brzozy, lipy, kasztanowce, świerki i jesiony, nie tylko estetycznie upiększą teren, ale także przyczynią się do poprawy jakości powietrza oraz stworzenia przyjaznego środowiska dla bioróżnorodności. Planowane nasadzenia klonu tatarskiego oraz przygotowana mieszanka trawnikowa ożywią przestrzeń zielenią.

Jednym z ważnych elementów projektu jest stworzenie Ścieżki Edukacyjnej, dzięki której uczniowie będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat przyrody oraz różnorodności drzew. Część ścieżki dendrologicznej pozwoli na bliższe zapoznanie się z gatunkami drzew, ich cechami i znaczeniem w ekosystemie. Natomiast druga część, zatytułowana "Kalejdoskop przyrody", dostarczy ciekawostek na temat świata owadów i ptaków, a także wyposaży teren w budki lęgowe i domki dla owadów.

- Miasto Racibórz zdobyło dofinansowanie w wysokości 250 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. To istotne wsparcie, które umożliwia realizację ambitnego projektu oraz przyczynia się do kreowania pięknych i funkcjonalnych przestrzeni publicznych dla lokalnej społeczności. Prezydent, mimo trudności ze strony Rady Miasta, która początkowo usunęła to zadanie z budżetu, z determinacją dążył do realizacji projektu rewitalizacji przestrzeni wokół Szkoły Podstawowej nr 1 - przekonuje ratusz. - Choć napotkaliśmy na trudności, nie poddaliśmy się. Wierzymy w potencjał tej przestrzeni i w to, że nowoczesny plac zabaw oraz zielony zakątek będą nie tylko wspaniałym miejscem dla naszych dzieci, ale także przyczynią się do budowania więzi w społeczności lokalnej - podkreśla Dariusz Polowy.

Zakończenie prac planowane jest na listopad 2023 r.

Autor: (um), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 lipca 202421:08

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO]

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
60
Racibórz:

Zapadlisko odsłoniło piwnice dawnych kamienic. Zostało zabezpieczone przez Wodociągi Raciborskie. Teren ten był do 1945 r. gęsto zabudowany. Nie wiadomo do końca, co kryje się pod płytkami chodnikowymi pamiętającymi jeszcze czasy PRL-u.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 lipca 202412:29

Wystawa plenerowa Zapomniany cmentarz w Raciborzu

Wystawa plenerowa Zapomniany cmentarz w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Muzeum w Raciborzu serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej pt. "Zapomniany cmentarz". Wydarzenie będzie miało miejsce na raciborskim Rynku w środę 07.08.2024 o godzinie 15:00.

Muzeum w Raciborzu
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lipca 202408:39

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

19 lipca na Zamku Piastowskim odbyło się kolejne nocne zwiedzanie, które tym razem uświetnił swoją obecnością Witold Szczygieł, dzwonnik z Wawelu. Gość opowiadał o fascynującej pracy wawelskich dzwonników.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.