Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 lipca 202310:31

Raport 998. Powalone drzewa i gniazda owadów

Raport 998. Powalone drzewa i gniazda owadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Jedenaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionej służby. Działania prowadzono na terenie całego powiatu. Sprawdź szczegóły.

O godzinie 11.51 jeden zastęp OSP udał się do Rudyszwałdu na ulicę Zabełkowską. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na jezdni. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie zostało potwierdzone. Strażackie działania polegały na neutralizacji plamy przy użyciu sorbentu.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 12.46 przy ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Pracownicy jednego ze sklepów w centrum handlowym poinformowali o obecności gniazda owadów na elewacji. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Gniazdo znajdowało się na wysokości około 3 metrów. Strażacy usunęli gniazdo. Osób poszkodowanych i strat materialnych nie odnotowano.

O godzinie 15.30 jeden zastęp OSP został zadysponowany do Kuźni Raciborskiej na ulicę Rudzką. W wyniku silnego podmuchu wiatru doszło do złamania konaru dębu, który spadł na jezdnię utrudniając przejazd. Strażackie działania polegały na usunięciu przeszkody z drogi.

Praktycznie w tym samym czasie, bo o godzinie 15.34 jeden zastęp OSP udał się do Rudy Kozielskiej, skąd wpłynęło zgłoszenie o drzewie zagrażającym linii energetycznej. W opinii zgłaszającego drzewo mogło w każdej chwili przewrócić się również na drogę. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że drzewo w żaden sposób nie zagraża przewróceniem się. Nie koliduje także z linią energetyczną. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

O godzinie 17.14 jeden zastęp OSP udał się do osady Orzeszków w gminie Nędza. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o konarze drzewa leżącym na jezdni. Strażacy po dojeździe na miejsce zajęli się usunięciem przeszkody.

Kolejne zgłoszenie podczas czwartkowej służby wpłynęło o godzinie 18.50. Wynikało z niego, że w pniu drzewa na posesji przy ulicy Brzeskiej w Raciborzu znajduje się gniazdo owadów. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który zajął się usunięciem nieproszonych gości.

O godzinie 19.03 jeden zastęp PSP pognał do Krzanowic, skąd wpłynęła informacja o kocie znajdującym się na drzewie. Zwierzę miało znajdować się na nim już od kilku dni. Po dojeździe na miejsce strażacy wybawili kota z opresji.

Kolejna interwencja odnotowana została o godzinie 19.13 również w Krzanowicach. Powiatowe Stanowisko Kierowania zostało poinformowane o gnieździe owadów na podbitce domu jednorodzinnego. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który zajął się usunięciem gniazda.

Ostatnia czwartkowa interwencja miała miejsce o godzinie 19.52 w Kobyli. Jeden zastęp OSP został skierowany do usunięcia gniazda owadów, które znajdowało się na poddaszu budynku jednorodzinnego.

Z kolei dziś, 21 lipca odnotowano już jedną interwencję. O godzinie 6.39 wpłynęła informacja o wypadku na przejeździe kolejowym w Roszkowie. Samochód osobowy zderzył się z lokomotywą. Na miejsce skierowano cztery zastępy PSP, cztery zastępy OSP, policję i zespół ratownictwa medycznego. Jako pierwsza na miejscu zdarzenia pojawiła się karetka pogotowia. W momencie dojazdu strażaków kierujący samochodem był już opatrywany. Konieczne było wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które zabrało poszkodowanego do szpitala.

 

 

Autor: red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.