Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 lipca 202321:22

Uroczysta zbiórka w Śląskim Oddziale Straży Granicznej

Uroczysta zbiórka w Śląskim Oddziale Straży Granicznej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wczoraj (17 lipca) w Śląskim Oddziale Straży Granicznej odbyła się uroczysta zbiórka. Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta ŚlOSG płk. SG Adamowi Kurkowi przez dowódcę uroczystości, ppłk. SG Jacka Jackowa. Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego oraz kadry kierowniczej ŚlOSG.

W trakcie zbiórki 6 funkcjonariuszy odebrało z rąk Zastępcy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej akty mianowania na stopień młodszego chorążego SG, a 33 akty mianowania na stopień kaprala. Funkcjonariusze ukończyli szkolenie z zakresu szkoły chorążych w Centralnym Ośrodku Szkolenia SG w Koszalinie oraz szkolenie w zakresie szkoły podoficerskiej w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu.Uroczysta zbiorka była również okazją do wręczenia awansu wieloletniemu pracownikowi naszej jednostki. Pan Marek Bedrunka tego dnia został awansowany na stanowisko Kierownika Zakładu Obsługi Samochodów Referatu do spraw Remontów i Obsługi Sekcji Gospodarki Transportowej Wydziału Techniki i Zaopatrzenia ŚlOSG.

Pan Marek Bedrunka zatrudniony jest w Śląskim OSG od dnia 3 lutego 1992 r. Przez wszystkie lata pracy wykonywał zadania na stanowisku mechanika samochodowego. Jako jedyny mechanik samochodowy w Śląskim Oddziale Straży Granicznej odbył szkolenia, które uprawniają go do wykonywania autoryzowanej obsługi i serwisu pojazdów służbowych marek będących w użytkowaniu ŚlOSG. Jako wysoko wykwalifikowany mechanik samochodowy wykonywał skomplikowane naprawy silników pojazdów służbowych oraz elementów układów napędowych. Z zaangażowaniem wykonywał zadania zarówno na rzecz Śląskiego Oddziału SG, jak również na rzecz Karpackiego i Nadodrzańskiego OSG. Jego awans jest wynikiem licznych indywidualnych zasług, zaangażowania w wykonywanie obowiązków, ciągłej chęci rozwoju, a także ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji.

Ważnym akcentem uroczystości było wręczenie pisemnych pochwał dwóm funkcjonariuszom Komendy Śląskiego Oddziału SG, będących wyrazem uznania za uratowanie życia jednemu z pracowników raciborskiej jednostki. W sytuacji wymagającej udzielenia pomocy nieprzytomnemu człowiekowi wykazali się zimną krwią, szybką reakcją oraz umiejętnościami, które pozwoliły na podjęcie skutecznej akcji ratunkowej.

2 czerwca 2023 r. na terenie Komendy Oddziału miało miejsce dramatyczne wydarzenie. Jeden z pracowników cywilnych przewrócił się i stracił przytomność na placu obok myjni. Służba dyżurna niezwłocznie wezwała pomoc medyczną. W trakcie oczekiwania na przyjazd karetki dwóch funkcjonariuszy – st. chor. SG Roman Oślizło i st. chor. sztab. SG Krzysztof Dziewit – podjęli akcję ratunkową, polegającą na resuscytacji. Użyli także defibrylatora AED. Po przyjeździe karetki ratownicy medyczni przejęli pacjenta z oznakami życia i zabrali go do Szpitala Rejonowego w Raciborzu. 10 lipca pracownik został zwolniony ze szpitala kardiologicznego w Zabrzu. Będzie przebywał na zwolnieniu lekarskim do czasu pełnej rehabilitacji.

Pierwsze słowa swojego przemówienia Zastępca Komendanta ŚLOSG ppłk SG Adam Kurek skierował do nowo mianowanych na wyższe stopnie absolwentów. Podkreślił wagę dokonanego przez nich wyboru, życzył zdrowia, zaangażowania oraz sukcesów w pełnieniu dalszej służby. W obecnym, dynamicznie zmieniającym się środowisku bezpieczeństwa szczególnie podkreślił to, by kierować się rozwagą, cierpliwością, okazywać zaangażowanie i nie zniechęcać się trudnościami.

W szczególny sposób płk SG Adam Kurek podziękował dwóm funkcjonariuszom, których akcja ratunkowa przyczyniła się nie tylko do uratowania życia, ale i zdrowia pracownika Komendy Śląskiego Oddziału SG. Gdyby nie ich obecność w tym miejscu, przytomność umysłu oraz posiadane umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, osoba ta mogła utracić zdolność samodzielnej egzystencji.

Na koniec uroczystości odtworzono Pieśń Reprezentacyjną Straży Granicznej.

Autor: Zespół Prasowy Komendanta ŚlOSG , redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Aktualności29 września 202309:24

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. (greh), Grupa Racibórz 112
Reklama
Kultura i edukacja29 września 202309:19

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
naukawpolsce.pl, fot. za zgodą prof. Andrzej Wiśniewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202309:06

Wymiana kopciuchów do odstawki? – pyta Polski Alarm Smogowy

Wymiana kopciuchów do odstawki? – pyta Polski Alarm Smogowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
materiał nadesłany/Polski Alarm Smogowy
Reklama
Aktualności27 września 202309:20

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.