Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 lipca 202313:10

W słowiańskiej kniei i wśród egipskich piramid – Letni Wehikuł Czasu w Bibliotece podróżuje dalej

W słowiańskiej kniei i wśród egipskich piramid – Letni Wehikuł Czasu w Bibliotece podróżuje dalej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Letni Wehikuł Czasu w Bibliotece to cykl zajęć dla dzieci, organizowany przez raciborską bibliotekę. W tym roku ideą cotygodniowych spotkań jest podróżowanie w czasie, a przewodnikami po tych wojażach są książki.

Słowiańskie dzieciństwo Zajęcie 4 lipca odbyły się w Arboretum Bramy Morawskiej. Na leśnej polanie, pośród pamiętających dawniejsze czasy drzew, dzieci przeniosły się wehikułem czasu do 622 roku. W trakcie swojej przygody poznały starosłowiański life-style, dowiedziały się nieco o warunkach życia dawnych Słowian i całkiem sporo o starosłowiańskich imionach. W czasie tej części zajęć uczestnicy wybrali sobie nowe imiona, wśród nich pojawiały się między innymi Myślimira, Bożywoja czy Jarogniew. Kolejną atrakcję dla uczestników przygotowano w Zaczarowanym Ogrodzie. Dzieci miały za zadanie odszukać hasła do krzyżówki, które złośliwa strzyga pochowała w Ogrodzie

Tajemnica klejnotu Nefertiti 6 lipca za sprawą pierwszego tomu serii „Kroniki Archeo” uczestnicy zajęć przenieśli się do starożytnego Egiptu. Podążając tropem bohaterów tomu „Tajemnicy klejnotu Nefertiti” poznali kilka ciekawostek o tym kraju, wykonali inspirowane biżuterią faraonów naszyjniki oraz wzięli udział w wyścigu rydwanów. Na koniec, po zapoznaniu się z legendą naszyjnika Nefertiti, puścili wodze wyobraźni i napisali własne wersje przygód.

Zajęcia Letni Wehikuł Czasu w Bibliotece odbywają we wtorki i czwartki, w godzinach 11.00-14.00

Na zajęcia obowiązują zapisy w Eurece – Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży przy ul. Kasprowicza 12.

Autor: Biblioteka Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 czerwca 202619:53

Wręczono Stypendia im. Tadeusza Ekierta. Wsparcie otrzyma 30 uczniów raciborskich szkół

Wręczono Stypendia im. Tadeusza Ekierta. Wsparcie otrzyma 30 uczniów raciborskich szkół - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat.prasowy / fot. Magda Kura/Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, RIG.
Reklama
Sport14 czerwca 202622:39

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Weekend pełen sportowych emocji za nami. Jedni cieszyli się z wygranych, inni musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 czerwca 202621:54

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO]

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Cztery gole, czyste konto i pełna kontrola nad przebiegiem spotkania - tak w skrócie można podsumować sobotni (13.06) mecz LKS 1908 Nędza z Płomieniem Połomia. Choć sytuacja obu zespołów w tabeli klasy okręgowej była już przed tym starciem klarowna, zawodnicy obu stron stworzyli dynamiczne widowisko. Przed pierwszym gwizdkiem gospodarze byli już pewni utrzymania, zajmując 12. miejsce, z kolei przedostatnia Połomia straciła szanse na pozostanie w lidze. Mimo braku bezpośredniej presji wynikowej, żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać.

Oskar Tomeczek
Sport15 czerwca 202611:33

Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO]

Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na Stadionie Unii Racibórz odbyła się kolejna odsłona międzynarodowego turnieju piłkarskiego V4Cup o Puchar Jacka Wojciechowicza - Prezydenta Miasta Raciborza. W rywalizacji wzięło udział 25 drużyn z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, co nadało wydarzeniu wyraźnie międzynarodowy charakter.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.