Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 maja 202320:56

Uchwała radnych pomogła. PKO BP zostawia oddział na Pracy

Uchwała radnych pomogła. PKO BP zostawia oddział na Pracy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Największy polski bank podjął decyzję w sprawie pozostawienia placówki przy ul. Pracy. Będzie czynny od 9.30 do 16.30, od poniedziałku do piątku. Na piśmie poinformowano o tym przewodniczącego Rady Miasta Mariana Czernera.

O pozostawienie placówki apelowali seniorzy, a na ich prośbę również radni Raciborza. Pismo wysłał poseł i wiceminister Michał Woś, rozmawiając z ministrem Sasinem.

O sprawie pisaliśmy w kwietniu. Jak argumentowali seniorzy z Raciborza, wielu z nich nie korzysta i nie jest biegła w technologiach cyfrowych. Wolą tradycyjną obsługę bankową, bo tak czują się bezpieczni. Nie chcą przejść na aplikacje mobilne. Ulica Pracy, jak dodają, jest optymalnie położona, w centrum dużych osiedli, z dostępnością miejsc parkingowych. Seniorzy nie chcą chodzić do centrum na ul. Mickiewicza. Napisali, że panuje tam chaos, z czterech okienek czynne są dwa, a o miejsca parkingowe trudno. - Zdecydowała ekonomia, tak to skalkulowali - skomentował plany banku zorientowany w nich radny Henryk Mainusz.

Uchwałę Rady Miasta w sprawie poparcia apelu Stowarzyszeń zrzeszających seniorów z Raciborza o utrzymanie II Oddziału PKO BP S.A. w Raciborzu poparli: Białuska Irena, Czerner Marian, Fica Marcin, Henek-Wypior Justyna, Klima Piotr, Klimaszewska Krystyna, Kobylak Zygmunt, Kuliga Michał, Lenk Mirosław, Mainusz Henryk, Nowacka Ludmiła, Poznakowska Justyna, Rycka Paweł, Szukalska Anna, Szukalski Michał, Wacławczyk Anna.

Treść pisma, jakie trafiło do prezesa PKO BP

Pan Dariusz Szwed
Prezes Zarządu Banku PKO BP S.A.
w Warszawie ul. Pułaskiego 15

Klienci posiadający od długiego już czasu Konta w Banku PKO BP S.A. za pośrednictwem Stowarzyszeń zrzeszających Seniorów zwracają się z prośbą do Zarządu i Pana Prezesa Banku PKO BP S.A. o utrzymanie działalności II Oddziału PKO BP S.A. w Raciborzu przy ul. Pracy 21.

II Oddział PKO BP S.A. jest umiejscowiony w bardzo dogodnym punkcie miasta. Duże osiedle mieszkaniowe, sąsiedztwo z ul. Słowackiego, Ogrodowej, Katowickiej, Żorskiej, Kossaka, Ocickiej i Mariańskiej, możliwość korzystania z kilku parkingów w okolicy jest dużą zaletą dla osób przyjezdnych z Powiatu Raciborskiego, którzy też są klientami PKO BP S.A.

Osiedle i pobliskie okolice zamieszkują osoby w wieku około 60 r. życia - senior plus. Są to osoby wykluczone cyfrowo - nie posiadają dostępu do komputera i nie obsługują samodzielnie aplikacji internetowej proponowanej przez bank. Chętnie i często korzystają z tradycyjnej obsługi banku, przez okienko co w dzisiejszych czasach daje im dużą pewność, że nie zostaną oszukani.

W przypadku likwidacji II Oddziału PKO BP będą zmuszeni do korzystania z obsługi w I Oddziale PKO BP przy ul. Mickiewicza, gdzie dotarcie do tego Oddziału jest utrudnione, brak miejsc parkingowych i centrum miasta niestety ciasno, poza tym w I Oddziale PKO BP są 4 stanowiska kasowe, z czego tylko 2 działają, co wydłuża czas oczekiwania i daje dodatkowy stres kolejkowy i ogólny chaos.

Większość osób już dziś deklaruje, że będzie zmuszona do rezygnacji z usług Banku PKO BP S.A. Dla nas długoletnich Klientów Banku PKO BP S.A niezrozumiała jest decyzja Zarządu Banku o Likwidacji II Oddziału PKO BP w Raciborzu. Placówka realizuje cele zakładane przez Zarząd Banku, co widoczne jest ilości obsługiwanych osób około 1000 miesięcznie, zawsze mieściła się w grupie Liderów Sprzedaży.

Jeżeli Bank PKO BP S.A w swojej strategi rozwoju na najbliższe lata stawia na dobro klienta, to bardzo prosimy o utrzymanie tego II Oddziału PKO BP w Raciborzu przy ul. Pracy 21, abyśmy mogli przez najbliższe lata również korzystać z tak dobrego poszanowania i obsługi nas seniorów plus w tym Banku.

Z wielkimi wyrazami Szacunku dla Zarządu i Pana Prezesa Dariusza Szwed PKO BP S.A za przychylne ustosunkowanie się do Naszej Prośby.

Życzymy owocnej współpracy na dalsze lata.

Stowarzyszenie Dobro Ojczyzny, 47-470 Racibórz ul. Ks. Londzina 38

350897194_961261498519387_8722668472435536942_n

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.