Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 kwietnia 202317:36

Kamil Paruzel nie jest już prezesem Unii Racibórz. Spółka szuka nowego, a na razie ma technicznego

Kamil Paruzel nie jest już prezesem Unii Racibórz. Spółka szuka nowego, a na razie ma technicznego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Technicznym prezesem zarządu będzie Adam Rutowicz - poinformował dziś Urząd Miasta. Wszystkie udziały w piłkarskiej spółce należą do miasta, a prezydent Dariusz Polowy pełni funkcję zgromadzenia wspólników.

Paruzel był trzecim prezesem zarejestrowanej we wrześniu 2020 r. Unii Racibórz sp. z o.o., po Krzysztofie Sałajczyku i Macieju Kozickim. Funkcję pełnił od 2 marca 2021 r.

- Duży i bardzo istotny etap budowy Unii Racibórz został zakończony, a wraz z nim zakończyła się misja Kamila Paruzela. Rada Nadzorcza podziękowała dotychczasowemu prezesowi za jego pracę i zaangażowanie w budowę klubu. Wyzwanie, przed którym stanął K. Paruzel było bardzo trudne. Dzisiaj widać dobre efekty jego pracy. Teraz czas na realizację kolejnych, nowych etapów życia Unii. Trzeba skupić się na zapewnieniu klubowi stabilności i silnej pozycji. Nowy prezes zarządu spółki zostanie wyłoniony w konkursie. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu prezesem „technicznym” Unii Racibórz będzie Adam Rutowicz. Termin rozstrzygnięcia ustalono na koniec kwietnia - podał ratusz.

- Adam Rutowicz to osoba dobrze znana w środowisku piłkarskim. Posiada bogate doświadczenie w działalności sportowej. Od wielu lat społecznie działa podczas organizacji Halowej Ligi Piłki Nożnej w Raciborzu, a od 2016 roku do 2023 był sekretarzem stowarzyszenia KS Unia Racibórz. Od ponad roku społecznie działa na rzecz zagospodarowania stadionu przy ul. Srebrnej. Zawodowo związany jest ze Strażą Graniczną. W ramach służby ukończył kursy kadry kierowniczej oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Ponadto ukończył też studia podyplomowe w zakresie zarządzania systemami logistycznymi. Warto wspomnieć, że tematem pracy magisterskiej Adama Rutowicza była "Historia Klubu Sportowego Unia Racibórz - sekcja piłka nożna" - dodano.

Na marcowej sesji, przypomnijmy, rządzące w Radzie Miasta kluby Razem dla Raciborza i Radnych Niezależnych M. Fity podjęły uchwałę intencyjną dotyczącą rozwiązania spółki. Czytaj: Większość radnych chce likwidacji piłkarskiej spółki Unia Racibórz. Podjęto uchwałę. Klub gra w IV lidze II grupa śląska. Walczy o utrzymanie się w tej klasie rozgrywek.

Autor: (um), red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.