Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 marca 202316:07

AirFiber wkracza na Śląsk - bezprzewodowy światłowód jest już dostępny w Raciborzu!

AirFiber wkracza na Śląsk - bezprzewodowy światłowód jest już dostępny w Raciborzu! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Ultraszybki i stabilny internet światłowodowy bez kabli? To naprawdę możliwe! Innowacyjną technologię łączności o nazwie AirFiber wdraża na obszarze Polski południowej nie globalny gigant, ale lokalny operator – firma AirMAX z Opola. Technologia bezprzewodowego światłowodu jest już wykorzystywana przez klientów biznesowych i instytucjonalnych w województwach opolskim, dolnośląskim i wielkopolskim. Teraz AirMAX wkracza na Śląsk, obejmując zasięgiem internetu AirFiber cały Racibórz i wiele miast ościennych.

AirMAX kieruje swoją ofertę do firm i instytucji, które oczekują internetu symetrycznego, ultraszybkiego, niezawodnego i bezawaryjnego, działającego z równie wysoką prędkością o każdej porze dnia i nocy, bez względu na liczbę użytkowników i ilość podpiętych do sieci urządzeń. Operator deklaruje bardzo niski ping, stałe adresy IP do dyspozycji klienta oraz błyskawiczne, estetyczne podłączenie usługi bez remontów i doprowadzania internetowej infrastruktury kablowej – w dowolnej lokalizacji w Raciborzu lub okolicy, także trudnej pod względem dostępu czy zasięgu. AirMAX Racibórz jest głównym dostawcą internetowej technologii AirFiber w okolicach Raciborza oraz na obszarze Polski południowej. To lokalny operator o wieloletnim doświadczeniu w dostarczaniu nowoczesnych usług telekomunikacyjnych dla firm.

AirFiber czy tradycyjny światłowód?

Przedsiębiorcy z Raciborza, którzy szukają do firmy internetu światłowodowego, mogą skorzystać z usług różnych operatorów, głównie rynkowych gigantów. Aby podjąć trafną decyzję, a nie zastanawiać się po kilku dniach, jak skutecznie wypowiedzieć umowę, trzeba przeanalizować dostępne możliwości pod kątem m.in. symetryczności i minimalnej prędkości łącza, gwarancji pełnego zasięgu w konkretnej lokalizacji, stosunku parametrów do ceny, metody montażu, całkowitych kosztów podłączenia, ryzyka awarii oraz okresu, na jaki zawierana jest umowa. Większość operatorów chwali się kosmicznymi wręcz prędkościami i przystępnymi cenami „swojego” światłowodu. Niestety, w praktyce klasyczne technologie światłowodowe często przynoszą przedsiębiorcom więcej stresu i problemów niż korzyści. Kablowy internet światłowodowy może nie tylko irytować słabą prędkością i niestabilnością, ale również narażać firmę na ogromne straty materialne i wizerunkowe. Dlaczego tak się dzieje?

• Po pierwsze, podłączenie kablowego internetu światłowodowego bywa bardzo kosztowne. Znacząca ingerencja w siedzibę i teren wokół naraża właściciela firmy na spore, nieplanowane wydatki.
• Po drugie, wydający się niedrogim rozwiązaniem internet światłowodowy czasem okazuje się kosztować majątek. Przedsiębiorcy, skuszeni bezpłatnym przyłączeniem światłowodu, podpisują umowę na wieloletnie okresy albo z bardzo wysokimi opłatami miesięcznymi. Z punktu widzenia operatora to uzasadniony zabieg, bo doprowadzenie infrastruktury kablowej kosztuje. I to niemało.
• Po trzecie, można mieć w firmie internet światłowodowy i narzekać na jego prędkość. Trzeba pamiętać, że badania szybkości, których wynikami tak chętnie chwalą się operatorzy, na ogół przeprowadzane są w warunkach laboratoryjnych, a nie w rzeczywistych. W konkretnej lokalizacji działanie tradycyjnego światłowodu w dużej mierze uzależnione jest od stanu infrastruktury.
• Po czwarte, światłowody przewodowe są wysoce podatne na różnego rodzaju awarie. Zakopane lub wiszące kable mogą zostać zerwane, zalane, uszkodzone przez maszyny budowlane, zniszczone przez gryzione itp.

Naprawa infrastruktury kablowej najczęściej jest bardzo skomplikowana. Jej usuwanie nierzadko trwa całymi dniami, a nawet tygodniami. Trudno wyobrazić sobie nowoczesny biznes funkcjonujący bez internetu przez tak długi czas. Do nagłego odcięcia firmy od sieci doprowadzić mogą także spory sądowe dotyczące prawa własności do gruntów czy słupów.

Internet AirFiber jest maksymalnie szybki, stabilny i niezawodny, ponieważ jego działanie opiera się na przełomowej, bezprzewodowej technologii klatek radiowych. A brak kabli to brak problemów.

Czy AirFiber namiesza na śląskim rynku internetu?

Światłowód dostarczany przez AirMAX nie jest układany standardowymi technikami (tj. napowietrzną albo przepustów podziemnych). AirFiber wykorzystuje technologię stacjonarnych łączy szerokopasmowych, co pozwala na osiąganie takich samych lub nawet wyższych parametrów niż zapewnianych przez tradycyjnych dostawców rozwiązań szerokopasmowych. Rolę kabla światłowodowego pełni po prostu powietrze. Na wysokich częstotliwościach dochodzi do zjawiska całkowitego wewnętrznego odbicia w gazie atmosferycznym. Sygnał radiowy porusza się analogicznie do kabla światłowodowego, w którym fala radiowa odbija się od ścianek rurki refleksyjnej. Dzięki unikatowym właściwościom tlenu cząsteczkowego, wyeliminowany został problem interferencji.

Co więc otrzymujemy w praktyce? Na przykład transfer danych z prędkością minimalną 15 Gb! Do tego podłączenie internetu AirFiber nie wymaga doprowadzania infrastruktury kablowej, a brak zakopanych czy wiszących przewodów znacząco obniża ryzyko awarii. Nie martwimy się więc o nagłe odcięcie od sieci, które sparaliżuje kluczowe procesy biznesowe. Technologia bezprzewodowego światłowodu spełnia wymagania klientów biznesowych i instytucjonalnych, którzy oczekują gigabitowych przepustowości, stałej dostępności internetu i w 100% bezawaryjnego łącza. O AirFiber z pewnością zrobi się wkrótce bardzo głośno...

AirFiber można przetestować w swojej firmie w Raciborzu - za 0 zł

Aby przekonać się, jak w warunkach rzeczywistej eksploatacji radzi sobie internet światłowodowy AirFiber, można przekonać się podczas okresu próbnego. Operator deklaruje możliwość 14-dniowego testowania usługi w firmie – za 0 zł, bez żadnych zobowiązań czy podpisywania umowy przedwstępnej. Oferta jest dostępna dla każdego, nowego klienta biznesowego lub instytucjonalnego z Raciborza. Branża ani liczba zatrudnionych pracowników nie mają znaczenia. Warto spróbować internetowych speedtestów – to test prędkości pokazujący rzeczywiste parametry łącza takie jak szybkość upload, download, ping czy Jitter. Po zakończeniu testu zawieramy umowę lub rezygnujemy z dalszej współpracy bez konsekwencji. W tym pierwszym przypadku światłowód zostanie podłączony w naszej firmie w ciągu maksymalnie 48 godzin. Aby rozpocząć darmowy okres próbny jeszcze dzisiaj, wystarczy skontaktować się z AirMAX telefonicznie lub mailowo. Dane teleadresowe znajdują się na stronie operatora. Jeśli siedziba naszej firmy mieści się w miejscowości sąsiadującej z Raciborzem, warto skontaktować się z AirMAX i zapytać o dostępność usługi.

Autor: materiał płatny zlecony, biuro@airmax.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 lipca 202413:26

Coraz mniej czasu na decyzję: czy ZUS czy ZUS i OFE. Termin tylko do końca lipca

Coraz mniej czasu na decyzję: czy ZUS czy ZUS i OFE. Termin tylko do końca lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Aktualności17 lipca 202413:03

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.