Ponad 10 tys. raciborzan przekroczyło 65. rok życia. Ruszy pilotażowy program pomocy

Rada Miasta ma przyjąć na najbliższej sesji uchwałę w sprawie przyjęcia Programu osłonowego „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023.
- Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023 ma na celu zapewnienie usług wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej przez świadczenie usług, wynikających z rozeznanych potrzeb - informuje ratusz.
Chodzi o poprawę poczucia bezpieczeństwa i możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych poprzez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.
Adresatami raciborskiego programu będą seniorzy, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.
Chodzi o dofinansowanie zakupu oraz kosztów użytkowania tzw. „opasek lub innych urządzeń bezpieczeństwa”, a także dofinansowanie kosztów użytkowania opasek bezpieczeństwa zakupionych w ramach Programu.
- Racibórz na swoim terenie ma obecnie 10 177 osób w wieku od 65 i powyżej, co stanowi 20% mieszkańców zameldowanych na pobyt stały - podano.
W ramach pilotażu zaplanowano wsparcie dla 100 osób spełniających wymogi ustawowe.



![Błyskawiczna reakcja policjantów podczas pożaru mieszkania na Katowickiej [WIDEO] Błyskawiczna reakcja policjantów podczas pożaru mieszkania na Katowickiej [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178159573317814328451000008970-2-.jpg)



![Przerwa w dostawie wody w Raciborzu [KOMUNIKAT] wodociagi04072020](photos/_thumbs/mini_1593846172_1_edited-.jpg)












![Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO] Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781515702photo-25-z-38-.jpg)























![Spędź lato z raciborską biblioteką [oferta zajęć dla dzieci] Spędź lato z raciborską biblioteką [oferta zajęć dla dzieci] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781628692img-5882-m-.jpg)





Komentarze (0)
Dodaj komentarz