Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 marca 202312:54

Tokai Cobex o swoim programie We care, We help

Tokai Cobex o swoim programie We care, We help - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Od lat w Tokai COBEX angażujemy się i wspieramy życie lokalnej społeczności. Zależało nam na ustandaryzowaniu dotychczasowych działań i ujednoliceniu ich dla wszystkich lokalizacji - pomógł nam w tym projekt ESG, w ramach którego stworzyliśmy program Local Community Support (Wsparcie Lokalnej Społeczności) pod szyldem We care, We help - informuje raciborska spółka.

Wsparcie charytatywne

Wiemy jak ważne dla funkcjonowania lokalnej społeczności są organizacje działające w jej strukturach i zrzeszające mieszkańców. Regularnie wspieramy szczególnie te, w które angażują się nasi pracownicy, min. lokalne koła wędkarskie czy Zespół Pieśni i Tańca „Dolina Dunajca”. Od lat inwestujemy również w kulturę będąc sponsorem sądeckich wydarzeń kulturalnych oraz Raciborskiej Orkiestry Dętej „Plania”.

Ponieważ zależy nam na tym, aby pracownicy mieli swój udział we wsparciu, którego udziela firma i utożsamiali się z nim, po raz drugi ogłosiliśmy inicjatywę Pomagamy Lokalnie, w ramach której pracownicy w Polsce mogli sami wskazać i wybrać organizacje, której przekażemy realne i dedykowane wsparcie.

- Pierwszy raz taką inicjatywę zorganizowaliśmy w 2021 roku, cieszyła się ona wówczas zainteresowaniem wśród pracowników i co najważniejsze pokazała jak ważne jest udzielenie konkretnego i nacelowanego na potrzeby wsparcia. We współpracy z wybranymi organizacjami zrobiliśmy małe remonty, wyposażyliśmy sale czy zakupiliśmy potrzebne przedmioty. W tym roku nasi pracownicy z obu lokalizacji wybrali lokalne hospicja. Chcemy działać podobnie jak w poprzedniej edycji – najpierw dowiedzieć się jakie hospicja mają potrzeby, a następnie na nie odpowiedzieć. Wierzymy, że taka forma pomocy jest najskuteczniejsza, ale również angażująca, budująca świadomość i poczucie przynależności wśród pracowników – mówi Beata Rembierz, dyrektor Personalny Tokai COBEX Polska. Zależy nam na tworzeniu kultury wrażliwości i otwartości na potrzeby innych, dlatego chcemy umożliwić pracownikom wspieranie inicjatyw w ramach godzin pracy. Od stycznia 2023 we wszystkich naszych lokalizacjach umożliwiliśmy pracownikom wykorzystanie 4 godzin w skali roku z przeznaczeniem na wolontariat.

Wierzymy w wartości jakie przynosi wolontariat nie tylko osobom, które z niej korzystają, ale również osobom, które go świadczą. Wiemy, że wielu naszych pracowników już teraz angażuje się w działania organizacji pro bono – chcemy wspierać i szerzyć takie postawy, a samą ideę wolontariatu rozbudować w naszej organizacji– dodaje Beata Rembierz.

Inicjatywy

Doceniamy inicjatywy, które mają na celu konkretne wsparcie dla osób potrzebujących pomocy lub nakierowane są na szerzenie edukacji czy ochronę środowiska. W styczniu sponsorowaliśmy odblaskowe kamizelki dla dzieci i młodzieży uczestniczących w strażackiej nocy organizowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną w Raciborzu, zakupiliśmy również worki na śmieci i rękawiczki na wydarzenie z okazji Dnia Ziemi organizowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu czy wsparliśmy finansowo akcje mikołajkowe organizowane w Raciborzu i Nowym Sączu. Z przyjemnością dołączamy do corocznych akcji charytatywnych takich jak WOŚP czy Szlachetna Paczka tworząc z nich nasze firmowe tradycje.

Sami również jesteśmy inicjatorami i organizatorami takich akcji jak ekologiczne warsztaty edukacyjne dla dzieci z lokalnych szkół podstawowych czy akcje krwiodawstwa. Widzimy zaangażowanie pracowników oraz osób spoza organizacji w akcję krwiodawstwa – w lutowej edycji do akcji w obu lokalizacjach dołączyło 57 osób - zebraliśmy ponad 21 litrów krwi. Zależy nam na utrzymaniu regularności, dlatego będą one organizowane cyklicznie we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Ponieważ w naszej organizacji mamy sporo biegaczy przeliczamy kilometry na złotówki wspierając charytatywne biegi taki jak Bieg WOŚP, Poland Business Run czy bieg „Wycyckaj raka”.

Od roku 2021 zbieramy plastikowe nakrętki – chcemy zebrać jak największą ich ilość, aby później z uzyskanych za nie środków finansowych wesprzeć konkretną lokalną organizację. W obu lokalizacjach uzupełniliśmy do tej pory 8 metalowych pojemników w kształcie serc.

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności14 czerwca 202409:38

Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie przy Jana

Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie przy Jana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności14 czerwca 202404:47

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności14 czerwca 202409:44

Nieprzytomny mężczyzna pod Biedronką na Siwonia

Nieprzytomny mężczyzna pod Biedronką na Siwonia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu/Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 czerwca 202421:57

Dziesięć do zera, Unia Racibórz żegna outsidera [FOTO]

Dziesięć do zera, Unia Racibórz żegna outsidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Kibice, którzy postanowili obejrzeć sobotnie spotkanie klasy okręgowej pomiędzy Unią Racibórz a Startem Mszana, nie mogli narzekać na brak goli. Padło ich aż dziesięć, wszystkie dla raciborzan. Rozegrano jednak tylko jedną połowę. Na drugą część meczu goście z Mszany już nie wyszli. Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy dla uczczenia pamięci śp. Marcina Mizi, byłego gracza Unii, który padł ofiarą brutalnej napaści w Sosnowcu.

(greh)
Aktualności14 czerwca 202415:14

Policjant spotkał się z seniorami

Policjant spotkał się z seniorami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja16 czerwca 202400:21

Fenomenalna gala raciborskiej SKAZY [FOTO i WIDEO]

Fenomenalna gala raciborskiej SKAZY [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Trzynastka okazała się szczęśliwa dla Zespołu Tanecznego Skaza, szczególnie w obszarze modern, jazz i teatr tańca. W niedzielę, 16.06., druga okazja, by obejrzeć wszystkie układy.

Jan Ptak
Aktualności15 czerwca 202421:08

OSP Pogrzebień najlepsza w zawodach gminnych w Kobyli

OSP Pogrzebień najlepsza w zawodach gminnych w Kobyli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. w, M. Niewrzoł
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Nasz Racibórz 24.05.2024
23 maja 202423:06

Nasz Racibórz 24.05.2024

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.