Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 lutego 202311:08

Akcja NURD - podsumowanie. Blisko sto naruszeń przepisów

Akcja NURD - podsumowanie. Blisko sto naruszeń przepisów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Policjanci z raciborskiej drogówki postanowili w sposób szczególny przyjrzeć się niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. W efekcie zanotowali 91 przypadków naruszeń przepisów prawa - zarówno przez pieszych, jak i przez kierujących samochodami - informuje raciborska KPP.

- Policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzili, 17.02., kontrole w różnych częściach miasta i powiatu, zwracając uwagę na rejony szczególnie zagrożone dla ruchu pieszych. Mundurowi reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących samochodami w obrębie przejść dla pieszych oraz na przejawy łamania przepisów przez samych pieszych. Odnotowali 91 naruszeń przepisów prawa. Ujawnione wykroczenia to m.in. przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych przez kierujących i nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Natomiast piesi niejednokrotnie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, czy też korzystali w tym czasie z telefonów komórkowych. Łącznie 68 osób policjanci ukarali mandatami karnymi, 22 osoby pouczyli i skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu.

Autor: KPP Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 marca 202623:59

Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO]

Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Derbowe starcie w Krzyżanowicach zapowiadało się jako jedno z najciekawszych spotkań kolejki i rzeczywiście – przynajmniej na papierze – miało ku temu solidne podstawy. Gospodarze przystępowali do meczu jako wicelider z dorobkiem 37 punktów, natomiast zespół z Raciborza tracił do nich zaledwie dwa „oczka”, zajmując trzecią lokatę. Różnice były więc minimalne, a stawka wysoka.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.