Modernizacje miejskich kamienic z naruszeniem przepisów o zamówieniach

- W ustaleniach pokontrolnych stwierdzono naruszenie przepisów prawa wspólnotowego w dziedzinie zamówień publicznych lub przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych - napisał prezydent Dariusz Polowy w odpowiedzi na interpelację radnej Anny Szukalskiej.
Radna pytała o trzy inwestycje realizowane przez miasto za pośrednictwem Miejskiego Zarządu Budynków. Dotyczą poprawy efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację budynków mieszkalnych z przybudową przy ul. Mysłowickiej 1c-2c, M. Skłodowskiej-Curie 15-17 oraz ul. Fabrycznej 4.
- W „Informacji o Wyniku Kontroli Postępowania o Udzielenie Zamówienia Publicznego” z 25.01.2022 r., 23.05.2022 r. i 13.03.2022 r. stwierdzono między innymi naruszenie przepisów prawa wspólnotowego w dziedzinie zamówień publicznych lub przepisów ustawy prawa zamówień publicznych skutkujących wystąpieniem nieprawidłowości mogących skutkować pomniejszeniem wartości wydatków kwalifikowanych. Jak ostatecznie zakończyły się wyżej wymienione kontrole? Czy Miasto Racibórz zobowiązano do zwrotu poniesionych wydatków w zakresie realizacji ww. projektów i w jakiej wysokości? - zapytała radna.
- Projekt został rzeczowo zakończony, ale nadal pozostaje w rozliczeniu. W ustaleniach pokontrolnych stwierdzono naruszenie przepisów prawa wspólnotowego w dziedzinie zamówień publicznych lub przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych - odpowiedział prezydent. - W związku z powyższym WFOŚiGW w Katowicach ustalił korekty finansowe pomniejszające wartość kwalifikowalną w/w zamówień, które są uwzględniane w ramach rozliczenia przedmiotowego projektu procedowanego obecnie przez Miasto - dodał.

![Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766685665img-2917-.jpg)

![14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] 14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667381871724514204dsc-1069-2-.jpg)
![Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766650097dsc-6342-.jpg)
![Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766686993img-2947-.jpg)






![Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17666564631707559924dsc-5535-2-.jpg)

















![Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667151721766358079gre03201-.jpg)





Komentarze (0)
Dodaj komentarz