Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 grudnia 202223:23

Jakie są najlepsze sposoby na ćwiczenie nóg?

Jakie są najlepsze sposoby na ćwiczenie nóg? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Rzeźbienie sylwetki powinno być kompleksowe, dlatego wybierając się na siłownię lub ćwicząc w domu, nie zapominaj o często pomijanych dolnych partiach, czyli o nogach. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na łatwy trening, który poprawi jędrność skóry i pozwoli zbudować masę mięśniową.

Trening siłowy, czyli najlepszy sposób na ukształtowanie mięśni nóg

Panie, które zaczynają ćwiczyć, obawiają się treningu siłowego z wykorzystaniem ciężarów. Nic jednak nie wspomaga odchudzania oraz rzeźbienia sylwetki tak, jak ćwiczenia z obciążeniem. Pod tym adresem internetowym https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-kettlebell znajdziesz porcję inspiracji do aktywności ruchowej w domu lub na siłowni. Przy użyciu kettlebell o niezbyt wysokiej masie możesz wykonać kilka serii prostych ruchów. W takim przypadku nawet zwykłe przysiady z dodatkowym ciężarem w ręce będą o wiele skuteczniejsze. Pamiętaj jednak, że Twoje nogi będą pracować także podczas wyciskania lub swingu, o ile delikatnie zegniesz kolana. Im niżej opuścisz sylwetkę, tym praca nóg będzie mocniejsza, a to przełoży się na szybsze efekty.

Nogi atlety, czyli mocno rozbudowany mięsień czworogłowy

Ćwicząc kilka razy w tygodniu, nie musisz obawiać się przesadnego rozrostu mięśni. Weź jednak pod uwagę, że wiele z nich, w tym także mięsień czworogłowy, odpowiedzialnych jest za prawidłową postawę oraz odciążenie stawów. Właśnie dlatego wielu sportowców takich jak biegacze, piłkarze czy łyżwiarze zwracają szczególną uwagę na tę część ciała. Cały zestaw ćwiczeń, które pięknie wymodelują i wzmocnią uda znajdziesz tu https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-czworoglowe_uda. Najłatwiejsze będą w tym przypadku zakroki, przysiady wykroczne lub sumo, ale przy użyciu sprzętów na siłowni również możesz pracować nad mięśniami czworogłowymi. Ładnie wyrzeźbione uda poprawią proporcje sylwetki.

Jędrne pośladki, czyli pozytywny efekt uboczny ćwiczenia nóg

Wiele ćwiczeń doskonale wpływających na nogi działa świetnie także na pośladki, a tak wytrenowane ciało z dumą możesz latem odsłonić na plaży. Jeśli jednak znudziły cię zwykłe przysiady, zajrzyj pod ten adres https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-dwuglowe_uda_i_posladki. Tu zobaczyć możesz kompleksowy trening na nogi oraz pośladki, który bez problemu wykonasz w domu przy pomocy kilku prostych urządzeń jak gumy. Prawidłowy i skuteczny trening powinien składać się z kilku serii po kilkadziesiąt powtórzeń. Staraj się też czasami zmieniać ćwiczenia, by nie były one monotonne. Jednego dnia zrób frog hip oraz unoszenie bioder na jednej nodze, innego wybierz przysiady, przywodzenie kopenhaskie i side walk. Takimi ćwiczeniami wpłyniesz najbardziej na mięsień dwugłowy uda, jednak wraz z mięśniem czworogłowym tworzy on zgrany duet, dzięki któremu ciało ludzkie może sprawnie się poruszać. Poza tym ładnie ukształtowany mięsień dwugłowy to gwarancja zgrabnych nóg.

Ćwiczenie dolnych partii ciała powinno być integralną częścią twoich treningów, jeśli chcesz, by twoja sylwetka prezentowała się naprawdę dobrze. Pamiętaj jednak, by zarówno podczas wizyt na siłowni, jak i treningów domowych starać się aktywować jak największą grupę mięśni, ponieważ to sprawi, że szybciej zobaczysz rezultaty swojej pracy, a jak wiadomo spadające kilogramy oraz wspaniale zarysowane mięśnie są najlepszą motywacją, by regularnie uprawiać sport. 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 lutego 202309:14

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa zdarzenia odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Najpoważniejsze z nich miało miejsce w Owsiszczach przy ulicy Wydale, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

red., fot. Czytelnik
Reklama
Aktualności6 lutego 202310:07

Raciborskie murale kosztowały ponad 112 tys. zł. W planie dwa kolejne

Raciborskie murale kosztowały ponad 112 tys. zł. W planie dwa kolejne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
39
red., fot. arch. portalu/FB Dawid Wacławczyk wiceprezydent R-rza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.