Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 grudnia 202220:57

Zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby - w jakich okolicznościach przysługuje?

Zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby - w jakich okolicznościach przysługuje? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Śmierć bliskiej osoby to traumatyczne przeżycie. Dlatego też procedowanie w sprawie zadośćuczynienia warto powierzyć osobom trzecim – profesjonalnej firmie, która będzie nas reprezentować.

Jak wygląda działanie w sprawie odszkodowania za śmierć bliskiej osoby?

Śmierć bliskiej osoby jest niezwykle trudnym psychicznie doświadczeniem. Może także powodować wiele trudności innej natury, na przykład finansowych. Odszkodowanie może pomóc rozwiązać te ostatnie trudności, natomiast samo ubieganie się o pieniądze jest często dla poszkodowanego z tytułu śmierci najbliższych niezwykle trudne. Utrudnia spokojne przeżywanie żałoby. Dlatego też wartą rozważenia opcją jest skorzystanie z usług firmy, która będzie nas reprezentować w postępowaniu odszkodowawczym.

Jak działa pomoc tego typu podmiotu? Najpierw należy wypełnić formularz kontaktowy, lub wysłać wysłać maila. Przedstawiciele firmy skontaktują się z nami, aby umówić spotkanie, przedstawić szczegółową ofertę. Po dogadaniu warunków i podpisaniu umowy, firma znająca szczegóły sprawy, zajmie się nią w naszym imieniu. Zgłosi roszczenie do towarzystwa ubezpieczeniowego, a jeśli to nie odniesie skutku, przygotuje pełną dokumentację na etap sądowy i będzie procesować sprawę aż do uzyskania wyroku. Co istotne,  rozliczenie następuje dopiero po zakończonej sprawie.

Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie https://www.helper-cpp.pl/oferta/odszkodowanie-zadoscuczynienie-za-smierc-osoby-bliskiej.

Kto może dostać odszkodowanie?

Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby mogą dostać członkowie rodziny. Należy się ono także innym najbliższym osobom (na przykład partnerowi, z którym osoba zmarłą pozostawała w konkubinacie), z uwagi na krzywdę odczuwaną z powodu śmierci. Co istotne, o wypłacie odszkodowania mówić możemy wtedy, jeśli zgon nastąpił na skutek wypadku komunikacyjnego (a zmarły nie był za niego odpowiedzialny), albo też jeśli dana osoba zmarła w wyniku zdarzenia, któremu winna jest osoba trzecia (może to odnosić się do wypadków przy pracy).

Renta alimentacyjna

Warto wiedzieć, że bliscy osoby zmarłej mogą starać się również o rentę alimentacyjną, jeśli zmarły dostarczał im środków do życia. Uprawnienie to obejmuje dzieci i wychowanków, czasem współmałżonka lub konkubenta. Jeśli zmarły dostarczał wyłącznych środków utrzymania na przykład rodzicom czy dziadkom, również oni będą mogli ubiegać się o rentę.

Zwrot kosztów pogrzebu

Jeszcze jednym świadczeniem pieniężnym jest zwrot kosztów pogrzebu. Do pokrycia tych kosztów zobowiązany jest sprawca szkody – wypadku, którego następstwem była śmierć poszkodowanego. Koszty pogrzeby to na przykład kwoty uiszczone na pokrycie trumny, kremacji, urny, usług pogrzebowych, stroju zmarłej osoby, wykonania nagrobka itd. W dużej mierze kwoty te zależą od lokalnych zwyczajów – chodzi o to, aby można było pochować zmarłego zgodnie z tradycją przyjętą w danej społeczności.

Starając się o świadczenia finansowe związane ze śmiercią osoby bliskiej, warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej firmy, które pomoże załatwić formalności, nie obciążając nas dodatkowo w tym trudnym czasie. Pamiętajmy o tym, że w wyżej wymienionych sytuacjach, świadczenia te należą się bliskim zmarłego i nie ma powodu, dla którego mieliby się o nie nie ubiegać.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności31 stycznia 202316:50

Zmiana warty u raciborskich strażaków

Zmiana warty u raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.