Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 grudnia 202211:16

Raport 998. Złośliwe wezwania w Kuźni Raciborskiej

Raport 998. Złośliwe wezwania w Kuźni Raciborskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Miniony weekend strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP z pewnością zaliczą do pracowitych. Odnotowano bowiem szesnaście interwencji. Działania prowadzono praktycznie na terenie całego powiatu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 9 grudnia 2022

O godzinie 10.05 dwa zastępy z Reymonta pognały na ulicę Włoską, skąd napłynęło zgłoszenie o konieczności zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zgłoszenie wpłynęło od załogi karetki pogotowia, która udzielała pomocy 2-letniemu dziecku, oparzonemu wrzątkiem. W trakcie interwencji okazało się jednak, że z powodu złych warunków atmosferycznych śmigłowiec nie przyleci. Strażaków skierowano więc do pomocy załodze karetki pogotowia.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 14.40 w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Topolowej. Jeden zastęp OSP został skierowany do usunięcia złamanego drzewa przy rzece.

Z kolei o godzinie 20.56 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, że lokator jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Kościuszki w Kuźni Raciborskiej „czuje czad”. Choć było to absolutnie niemożliwe, gdyż tlenek węgla jest gazem bezbarwnym, bezwonnym i nie posiadającym smaku, na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dokonaniu pomiarów obecność CO została wykluczona. Nie była to jednak jedyna interwencja pod tym adresem. Kilka godzin później, o godzinie 1.48 w nocy z piątku na sobotę do komendy przy Reymonta znów wpłynęło zgłoszenie o „wyczuwalnym czadzie”. Na miejsce zadysponowano strażaków, którzy dokonali pomiarów. Nie potwierdziły one obecności CO w atmosferze. Oba zgłoszenia zostały zakwalifikowane jako fałszywe, złośliwe.

Sobota, 10 grudnia 2022

Pierwsze sobotnie zgłoszenie wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania o godzinie 1.03 w nocy z piątku na sobotę. Wynikało z niego, że na ulicy Jagodowej w Raciborzu doszło do pożaru samochodu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że ogień został już ugaszony. Dalsze działania służb polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu miejsca prowadzenia działań oraz pomiarach przy pomocy kamery termowizyjnej. Straty materialne oszacowano na kwotę 5 000 złotych. Możliwą przyczyną zdarzenia mogło być podpalenie.

O godzinie 9.28 jeden zastęp PSP został skierowany na ulicę Reymonta, skąd napłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na jezdni. Plama była niewielkich rozmiarów, w związku z czym jej usunięcie przebiegło szybko i sprawnie. Nie udało się jednak ustalić okoliczności jej powstania.

Kolejne dwa zdarzenia dotyczyły tlenku węgla. Oba odnotowano w budynkach przy ulicy Wojska Polskiego w Raciborzu. Pierwsze z nich o godzinie 11.42. Właśnie wtedy do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe strażaków na miejsce i przeprowadzeniu pomiarów wykluczono obecność tlenku węgla w atmosferze. Przyczyną wszczęcia alarmu mogła być awaria urządzenia lub zbyt słaba bateria zasilająca.

Kilkadziesiąt minut później strażacy znów pognali na ulicę Wojska Polskiego w Raciborzu. Tym razem do zasłabnięcia w łazience. 81-letni mężczyzna poczuł się źle. Na szczęście zdołał opuścić pomieszczenie o własnych silach. Strażackie działania polegały na dokonaniu pomiarów, które potwierdziły obecność tlenku węgla. Mieszkanie przewietrzono. Starszy mężczyzna został przewieziony do szpitala przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego. W pozostałych lokalach tlenku węgla nie stwierdzono.

Ostatnie sobotnie zdarzenie odnotowano o godzinie 22.22. Również dotyczyło czadu. Tym razem w budynku wielorodzinnym przy ulicy Kanałowej w Raciborzu. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Po dokonaniu pomiarów w mieszkaniu na parterze stwierdzono stężenie 20 PPM. Przyczyną była niewystarczająca cyrkulacja powietrza wewnątrz mieszkania spowodowana zaklejonymi nawiewami. Lokatorzy zostali pouczeni.

Niedziela, 11 grudnia 2022

W niedzielę, prócz zdarzeń drogowych odnotowano jeden wyjazd do udzielenia pomocy medycznej w związku z brakiem wolnej karetki pogotowia. O godzinie 13.24 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o utracie przytomności. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, a po dojeździe ZRM przekazali pod opiekę załogi karetki pogotowia.

Czytaj także

Zaczadzenie w Strzybniku. Nie żyje 63-latek 

W Krzanowicach eksplodował piec centralnego ogrzewania [FOTO] 

Niedzielny wysyp zdarzeń drogowych w powiecie [FOTO] 

Autor: red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 stycznia 202315:32

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w futsalu na podium! Mamy brąz!

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w futsalu na podium! Mamy brąz! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia
Reklama
Sport27 stycznia 202300:20

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartkowy (26.01.) wieczór parkiet hali sportowej przy Łąkowej płonął od emocji. W kolejny meczu grupy mistrzowskiej I ligi śląskiej siatkówki zespół KS Racibórz podejmował Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Siatkarze obu ekip zafundowali licznie zgromadzonym kibicom prawdziwy rollercoaster emocji.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport28 stycznia 202321:10

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej zmierzają powoli ku ostatecznej fazie. Dziś (28.01.), w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano kolejne spotkania. Stoczono cztery pojedynki II ligi oraz jeden ligi I. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia i wideo.

(greh)
Reklama
Aktualności27 stycznia 202308:49

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Marek Krakowski
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport28 stycznia 202300:19

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO]

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy (27.01.) wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano zaległe spotkanie I kolejki finału A II ligi koszykówki kobiet. Lider, czyli RKK AZS Racibórz podejmował zamykającą tabelę Olimpię Wodzisław Śląski.

(greh)
Sport27 stycznia 202308:55

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Nasz Racibórz 23.12.2022
8 stycznia 202316:07

Nasz Racibórz 23.12.2022

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.