Stalking w Raciborzu. 40-latek z zarzutami za nękanie i groźby!

- Groźby i uporczywe nękanie, to zarzuty, jakie usłyszał 40-letni mężczyzna, którego zatrzymali raciborscy policjanci. Sprawca groził i stosował tzw. stalking wobec 38-letniej znajomej oraz członków jej rodziny. Przestępstwa te zagrożone są karą 8 lat więzienia. Raciborski sąd zadecydował, że sprawca musi zostać odizolowany - podała raciborska komenda.
- Przestępstwo stalkingu zostało określone w art. 190. a kodeksu karnego. Polega ono na uporczywym nękaniu innej osoby, co wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność.
Z taką formą przestępstwa stosowanego przez 40-latka wobec poszkodowanej i członków jej rodziny zetknęli się raciborscy policjanci. 38-letnia kobieta i jej rodzina była nękana przez podejrzanego w okresie od października do 25 listopada bieżącego roku. Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej znajomy wysyłał wiadomości, w których groził jej i jej rodzinie pozbawieniem życia.
Tym razem, po zatrzymaniu 25 listopada na terenie Raciborza, raciborscy śledczy i prokurator nie mieli wątpliwości, że dopóki 40-letni mężczyzna nie zostanie odizolowany, nie zakończy nękania poszkodowanej rodziny. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, z którym zapoznał się raciborski sąd, wydając decyzję o tymczasowym aresztowaniu. Przestępstwo nękania zagrożone jest karą nawet 8 lat pobytu w więzieniu - czytamy w komunikacie.
![Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773827025zrzut-ekranu-2026-03-18-o-10-39-08-.png)


![Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773823750zrzut-ekranu-2026-03-18-o-09-48-45-.png)

![Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773918942img-20260319-111956-.jpg)












































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany