Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 listopada 202210:33

Raport 998. Wołanie o pomoc z mieszkania przy Głowackiego

Reklama
Powiat:

W okresie długiego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dziewięć interwencji. Działania prowadzono między innymi przy zdarzeniach drogowych, otwarciach mieszkań oraz pożarach. Sprawdź szczegóły.

Czwartek, 10 listopada 2022

Pierwsze zdarzenie odnotowano o godzinie 8.58 w Rudach przy ulicy Rogera. Ze zgłoszenia, które dotarło do Powiatowego Stanowiska Kierowania o czołowym zderzeniu dwóch pojazdów osobowych: toyoty avensis oraz skody fabii. W obu pojazdach podróżowały łącznie cztery osoby. Na szczęście wszystkie opuściły samochody o własnych siłach, nie wymagały pomocy medycznej. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz uprzątnięciu jezdni. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 000 złotych. Działania w Rudach prowadziły trzy zastępy PSP, jeden zastęp OSP, dwa patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

O godzinie 9.35 odnotowano kolejne zdarzenie drogowe. Tym razem przy ulicy Boruckiej w Bojanowie. 35-letnia kobieta została przygnieciona przez samochód. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce pojazd został podniesiony na lewarkach oraz ustabilizowany. Poszkodowana kobieta została wyciągnięcia spod samochodu. Odniosła obrażenia głowy oraz kończyny górnej. Po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego poszkodowana została przekazana pod opiekę karetki pogotowia, po czym przetransportowano ją do przybyłego do zdarzenia śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowana 35-latka została zabrana do szpitala.

Ostania czwartkowa interwencja miała miejsce w Raciborzu przy ulicy Gimnazjalnej. Do komendy przy Reymonta wpłynęła informacja o zasłabnięciu w łazience w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Do akcji skierowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce strażacy skontrolowali atmosferę pod kątem obecności tlenku węgla. Obecności tego niebezpiecznego gazu nie stwierdzono. Poszkodowaną osobę przetransportowano do przybyłej na miejsce karetki. Po badaniu zespół ratownictwa medycznego stwierdził atak epilepsji.

Sobota, 12 listopada 2022

W nocy z piątku na sobotę, o godzinie 1.15 zawyła syrena alarmowa w Chałupkach. Jeden zastęp OSP został skierowany na ulicę Powstańców Śląskich, skąd wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że paliły się liście na około 1 m2 powierzchni. Ogień został ugaszony.

O godzinie 9.26 dwa zastępy PSP, zespół ratownictwa medycznego oraz partol policji skierowano na ulicę Głowackiego. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie o wołaniu dochodzącym z jednego z mieszkań. Po dojeździe na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Podjęto decyzję o wyważeniu drzwi do mieszkania. W jednym z pomieszczeń znaleziono starszą kobietę. Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po dojeździe karetki pogotowia przekazali 98-latkę pod opiekę ratowników medycznych.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 11.46 w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Krasickiego. Jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane na prośbę zespołu ratownictwa medycznego. Działania strażaków polegały na pomocy w transporcie pacjenta do karetki.

O godzinie 15.20 trzy zastępy PSP, patrol policji oraz przedstawiciele służb ochrony środowiska udali się na ulicę Gamowską w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem zawiadomienie o rozlanej substancji ropopochodnej. Po dojeździe na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Rozlana substancja pływała w zagłębieniu wypełnionym wodą. Niebezpieczna substancja została zebrana przy pomocy mat sorpcyjnych. Zebrany został także zanieczyszczony grunt, który zostanie poddany utylizacji.

Ostatnią sobotnią interwencję odnotowano o godzinie 21.53 przy ulicy Powstańców Śląskich w Kuźni Raciborskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że w rynnie budynku utknął gołąb. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który uwolnił ptaka z opresji.

Niedziela, 13 listopada 2022

W minioną niedzielę odnotowano jedno zdarzenie. O godzinie 9.52 przy ulicy Żeromskiego w Pietrowicach Wielkich. Ze zgłoszenia wynikało, że w trakcie rozpalania w kominku doszło do poparzenia osoby. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że przy próbie dolania rozpałki doszło do eksplozji. W jej wyniku oparzeń I i II stopnia doznał 25-letni mężczyzna. Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy z użyciem hydrożeli. Sprawdzono także pomieszczenie pod kątem obecności zarzewi ognia. Niczego jednak nie ujawniono. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Autor: red., fot. Radek Groński, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 stycznia 202315:32

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w futsalu na podium! Mamy brąz!

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w futsalu na podium! Mamy brąz! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia
Reklama
Sport27 stycznia 202300:20

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartkowy (26.01.) wieczór parkiet hali sportowej przy Łąkowej płonął od emocji. W kolejny meczu grupy mistrzowskiej I ligi śląskiej siatkówki zespół KS Racibórz podejmował Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Siatkarze obu ekip zafundowali licznie zgromadzonym kibicom prawdziwy rollercoaster emocji.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności27 stycznia 202308:49

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Marek Krakowski
Reklama
Sport28 stycznia 202321:10

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej zmierzają powoli ku ostatecznej fazie. Dziś (28.01.), w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano kolejne spotkania. Stoczono cztery pojedynki II ligi oraz jeden ligi I. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia i wideo.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport28 stycznia 202300:19

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO]

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy (27.01.) wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano zaległe spotkanie I kolejki finału A II ligi koszykówki kobiet. Lider, czyli RKK AZS Racibórz podejmował zamykającą tabelę Olimpię Wodzisław Śląski.

(greh)
Sport27 stycznia 202308:55

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Sport28 stycznia 202322:48

Siatkarze z Raciborza bez punktów w Bobrownikach

Siatkarze z Raciborza bez punktów w Bobrownikach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. FB/Klub Siatkarski Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Nasz Racibórz 23.12.2022
8 stycznia 202316:07

Nasz Racibórz 23.12.2022

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.