Sport5 września 200920:57

Na RAFAKO nie ma mocnych

Na RAFAKO nie ma mocnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W meczu otwarcia piątej kolejki raciborskiej A klasy, gracze raciborskiego KS Rafako podejmowali zespół Naprzodu Krzyżkowice. Gości zadowalał każdy wynik remisowy. Gospodarze nie pozwolili jednak przyjezdnym na zbyt wiele. Czym to się skończyło?

Mecz w kole środkowym rozpoczął zespół gospodarzy, lecz pierwszą niebezpieczną sytuację wypracowali gracze Krzyżkowic. Już w 1. minucie spotkania goście wykonywali rzut wolny z okolicy 20. metrów od bramki Artura Stańka. Mocno bita piłka spowodowała nie lada zamieszanie w polu karnym gospodarzy, na szczęście jeden z miejscowych wybił piłkę poza szesnastkę.

3. minuta meczu. Gospodarze za sprawą Grzegorza Barana, który uciekł lewą stroną boiska, dostali się w pole karne gości. Zawodnik Rafako zagrał piłkę przed pole karne, a tam z pierwszej piłki strzelił Jerzy Halfar. Niestety wysoko ponad poprzeczką.

Prawdziwy napór graczy Rafako rozpoczął się od 8. minuty. Podczas jednej z akcji gospodarzy, w polu karnym Krzyżkowic powstało niemałe zamieszanie. Najprzytomniej w tej sytuacji zachował się Marcin Pawlisz, który tym golem rozpoczął swój prawdziwy festiwal strzelecki. 15. minuta. 1:0.

Po stracie gola, gracze gości za wszelką cenę starali się zagrozić bramce przeciwnika. Niestety, nic im nie wychodziło. Gracze Rafako natomiast wypracowywali sytuację za sytuacją, jednak i w ich przypadku brakowało kropki nad i. Trener gospodarzy, zniecierpliwiony brakiem skuteczności swych graczy, co rusz pokrzykiwał: - Panowie, zacznijcie grać!

Jego słowa poskutkowały niemal natychmiast. Rafako zdobyło swego drugiego gola. Golkipera gości po raz kolejny pokonał Marcin Pawlisz. Ponaglenia trenera Wojciecha Maksymczaka podziałały na zawodników Rafako tak bardzo, że już w 30 minucie praktycznie rozstrzygnęli losy tego spotkania. Bramkę na 3:0 zdobył Marcin Pawlisz, który tym samym ustrzelił hattricka.

Na tym pogrom gości się nie zakończył. W 35 minucie za sprawą duetu Halfar – Grabiniok Rafako zdobyło swą czwartą bramkę w tym spotkaniu. Bezpośrednio przed przerwą gospodarze mieli jeszcze dwie sytuacje. Pierwszą z nich obronił zawodnik Krzyżkowic, wybijając w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej, w drugiej lepszym okazał się golkiper gości. Chwilę później sędzia Grzegorz Gajda zakończył pierwszą połowę tego jednostronnego pojedynku.

Po piętnastu minutach regulaminowej przerwy przeznaczonej na rozmowy trenerów z zawodnikami, obie ekipy pojawiły się na murawie celem kontynuowania zawodów. Jako pierwsi bramce rywala zagrozili gracze Rafako. Piłka minimalnie minęła słupek bramki Patryka Kustosa.

Goście mimo beznadziejnej sytuacji próbowali zdobyć chociaż gola honorowego, lecz wszystkie ich próby kontry i ataki zatrzymywane były przez znakomicie grającą defensywę miejscowych. To co nie wychodziło Krzyżkowicom, raciborzanie mieli opanowane do perfekcji, co udowodnili w 58. minucie zdobywając swego piątego gola. Strzelcem bramki po raz kolejny okazał się Marcin Pawlisz. Było to jego czwarte trafienie w tym meczu.

60. minuta meczu. Przed szansą stanął Wojciech Magik Grabiniok. Niestety dla Rafako, jego strzał trafił w bramkarza Krzyżkowic, po czym gracz gospodarzy zderzył się z golkiperem gości, co uniemożliwiło mu wpakowanie piłki do siatki.

W 75. minucie gospodarze wbijają kolejny gwóźdź do trumny graczy przyjezdnych. Doskonałe podanie po raz kolejny otrzymał Marcin Pawlisz, po czym uciekł obrońcy, minął bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce. Niecałą minutę później, ten sam gracz podwyższył na 7:0, zdobywając tym samym swą szóstą bramkę w tym spotkaniu.

80. minuta. Jakby tego było mało, po dwójkowej akcji Gołąbek – Wojda, ten drugi wpakował piłkę prosto w okienko . Mimo straty ósmej bramki Krzyżkowice nadal nie poddawały się. Miały nawet okazję na zdobycie gola, lecz bramkarz Rafako, Artur Staniek popisał się piękną paradą, wybijając piłkę na rzut rożny. Korner ten nie przyniósł zagrożenia dla bramki gospodarzy.
Gracze Rafako pokonując wysoko zespół Krzyżkowic udowodnili, że w tym sezonie są w stanie nie tylko powalczyć z każdym, ale i każdego pokonać.

KS Rafako Racibórz – LKS Naprzód 37 Krzyżkowice 8:0 (4:0)