Sport3 sierpnia 201517:46

Największy sukces Polski w historii żeńskiej siatkówki plażowej z udziałem raciborzanki

Największy sukces Polski w historii żeńskiej siatkówki plażowej z udziałem raciborzanki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W Klagenfurcie odbyły się Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej (28.07-2.08). Brązowy medal zdobyła raciborzanka Monika Brzostek w parze z Kingą Kołosińską pochodzącą z Lublina. Jest to największy sukces Polski w historii żeńskiej siatkówki plażowej.

5 miejsce w Pucharze Świata

Aktualnie Monika z Kingą zajmują 13 miejsce w Rankingu do Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016, gdzie awansuje 16 najlepszych par z rankingu. W najbliższym czasie Monika będzie bronić tytułu Mistrza Polski w Krakowie w dniach 13-15.8, po czym wylatuje na Puchar Świata do Long Beach w USA, i w ostatnim tygodniu sierpnia w Olsztynie odbędzie się kolejny turniej z cyklu Pucharu Świata.

W Klagenfurcie para Brzostek/Kołosińska wygrały wszystkie mecze w grupie:
2-0 (21-14, 21-11) z Baran/Gruszczyńska (POL)
2-0 (21-15, 21-16) z Betschart/Eiholzer (SUI)
2-1 (21-11, 28-30, 15-13) z Holtwick/Semmler (GER)

Niemki tydzień wcześniej wygrały Puchar Świata w Japonii w Fuzhou. Polki wychodząc z 1 miejsca w grupie nie musiały grać 1 rundy pucharowej tylko przeszły od razu do 2 rundy gdzie wygrały 2-1 z gospodyniami turnieju Rimser/Strauss (16-21, 21-8, 15-6).

W ćwierćfinałe wygrały ze Szwajcarkami Forrer/Verge-Depre 2-0 (21-16, 21-17).
Jedyny mecz w turnieju przegrały w półfinale z Rosjankami 2-0 (17-21, 13-21).

W meczu o brąz, przyszło im zagrać z parą, z którą bardzo dobrze się znają ponieważ często wyjeżdżają razem na zgrupowania. 2-0 (21-17, 22-20) z Dubovcova/Nestarcova (SVK).

Autor: Materiał nadesłany od Mikołaj Michalak,