Brzezie nie oddało punktów

Brzezie nie oddało punktów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W dzisiejszych wielkich derbach Raciborza B klasy Brzezie nie pozostawiło złudzeń, kto jest lepszy w pojedynku z Markowicami.

Spotkanie rozpoczął team gospodarzy, który natychmiast szybkim podaniem próbował uruchomić napastników. Te derby były bardzo ważne dla zespołu Brzezia. Mając w perspektywie odpowiedź z PZPN dotyczącą walkowerów z początku sezonu, zespół nie może sobie pozwolić na stratę punktów, dlatego każde spotkanie rozpoczyna odpowiednio zmotywowany.

Markowice miały pierwszą okazję w 3. minucie, kiedy egzekwowały rzut wolny w okolicach pola karnego gospodarzy. Sytuacja, mimo iż nie przyniosła gola, spowodowała mocne ożywienie zespołu gości. Wyprowadzali w kierunku bramki Grzegorza Sekuły atak za atakiem. Większość z nich kończyli obrońcy, a pozostałe niecelne strzały zawodników gości.

Palące słońce spowodowało, iż drużyna gości bardzo szybko zmęczyła się atakami bramki Brzezia. Miejscowi wykorzystali ten fakt, wyprowadzając w 18. minucie akcję, dzięki której wywalczyli rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera na gola zamienił Dariusz Lenart. Po strzeleniu bramki Brzezie nie spoczęło na laurach, wyprowadzając kolejne coraz groźniejsze akcje. Drużyna Markowic nie pozostawała jednak dłużna i próbowała strzałów z dalszej odległości, w większości niecelnych. Po jednym z nich golkiper miejscowych miał problem z wybiciem piłki na rzut rożny, który nie przyniósł zagrożenia dla bramki Sekuły.

W 34. minucie goście wyprowadzali atak lewą flanką. Zawodnik Markowic został w brutalny sposób zatrzymany przez obrońcę, ale sędzia Wieczorek pozostał nieugięty na żądania kibiców gości i nie pokazał kartki faulującemu. Podyktował jednak rzut wolny, który został pewnie obroniony przez bramkarza Brzezia.

Pomimo tego, iż team gości przegrywał od 18 minuty, jego kibice nadal wierzyli w końcowy sukces nie szczędząc swych gardeł. W 44 minucie zawodnik Markowic przeprowadzający atak na bramkę Brzezia znów został brutalnie zatrzymany.  Tym razem bramkarz gospodarzy miał wiele problemów z obroną strzału Ariela Franicy.

Po niecałej minucie gry w drugiej odsłonie spotkania, Markowice zainkasowały drugą bramkę. W zamieszaniu w polu karnym Ryszarda Jasnego pokonał po raz drugi w tym meczu Dariusz Lenart. 46. minuta 2:0.

W 58. minucie miała miejsce sytuacja, która z pewnością powinna znaleźć się w protokole meczowym. Sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Rozwścieczony działacz Brzezia podbiegł do niego krzycząc: - Sędzia, ślepy jesteś? Potrzebujesz okulary? Przecież tam nie było spalonego. Na nic się to jednak zdało, ponieważ nawet kibice Brzezia przyznali rację liniowemu.

60. minuta, team Markowic wywalczył swój pierwszy rzut rożny w drugiej połowie. Nieudane dośrodkowanie kierownik drużyny skwitował słowami: - Ale to trzeba trochę mocniej kopnąć!.

Niedzielne Wielkie Derby Raciborza przebiegały pod dyktando jednej drużyny. Markowicom brakowało ostatniego podania, które mogłoby otworzyć drogę do bramki. Fakt ten wykorzystali gracze Brzezia, zdobywając w 86. minucie swego trzeciego gola w tym spotkaniu. Strzelcem był Mateusz Ulański. Mimo dużej przewagi, zespół gospodarzy nie poddawał się, próbując zdobyć kolejnego gola. Goście nie potrafili znaleźć skutecznego rozwiązania na pokonanie golkipera gospodarzy.

Równo po 90 minutach sędzia Wieczorek użył gwizdka po raz ostatni. Gracze  Brzezia podnieśli ręce w górę w geście zwycięstwa, natomiast kibice śpiewali na ich cześć: - Brzezie ukochana ma drużyno, wygrałaś dziś ten mecz, ten ważny mecz.

LKS Brzezie – LKS 07 Markowice 3:0 (1:0)