Sport14 marca 201119:24

Z małej żabki został królem żabki

Z małej żabki został królem żabki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Tak skwitował tato Katarzyny Rogacz wyniki uzyskane przez Krzysztofa Tokarskiego na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich, które odbyły się 11-13 marca na pływalni 25-metrowej w Ciechanowie. Rodzi się nam nowa raciborska gwiazda pływania.

Specjalista stylu klasycznego wygrał trzy „żabkarskie” konkurencje na 50, 100 i 200 metrów. Podopieczny Marii Gawliczek szczególnie zaimponował na 200 m. – Kiedy do zakończenia wyścigu pozostało ostatnie 20 metrów Tokarski przegrywał z rywalem ze Szczecina więcej niż długość ciała (wysokich zwykle  pływaków). Wydawało się że tym razem będzie srebro i porażka w walce o najwyższe trofeum. Ale niespotykany sprint i rewelacyjne przyśpieszenie pozwoliły na zwycięstwo o 0,1 s. Ja osobiście jak i licznie zgromadzona publiczność nie mogła uwierzyć w taki obrót sprawy – relacjonuje Maria Gawliczek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Nie wierzył też szczecinianin. Z takiej rywalizacji w przyszłości może być tylko pociecha dla polskiego pływania.

Dobrze ostatniego dnia mistrzostw zaprezentowała się niezwykle zmotywowana Katarzyna Nawaryńska. Na dystansie 100 m stylem grzbietowym podopieczna trener Ewy Lewandowskiej wywalczyła srebrny krążek. Wyśmienicie zaprezentowała się kolejna zawodniczka trener Lewandowskiej, żabkarka Katarzyna Rogacz. Pomimo uzyskania wartościowych rekordów życiowych, Kasia musiała trzykrotnie zadowolić się najgorszym dla sportowca czwartym miejscem. Brązowy medal na 200 m przegrała zaledwie o cztery setne sekundy. – Z pewnością już niebawem i ona będzie święcić medalowe sukcesy. To niezwykle ambitna, sumienna i pracowita zawodniczka – stwierdził prezes Victorii Sławomir Szwed.

Po raz pierwszy w tym roczniku mogła zaprezentować się sztafeta dziewcząt 4x100 m stylem zmiennym. Jak na debiut wywalczyła całkiem przyzwoite siódme miejsce. Do finałowej szóstki zabrakło niewiele. W finałach „B” (miejsca 7-12) pływała Kamila Wiśniewska, co jest jej sporym sukcesem.

Wszyscy startujący pływacy z Raciborza są zawodnikami Victorii i uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego.