Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 września 201518:45

Bajkowy Park - frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania

Bajkowy Park - frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Świetna pogoda i wolny czas sprawiły, że setki mieszkańców Raciborza i powiatu raciborskiego postanowiły spędzić dziś sobotnie popołudnie w parku Zamkowym. Portal i tygodnik Nasz Racibórz oraz Miasto Racibórz zorganizowały tu grę terenową Bajkowy Park III, połączoną z piknikiem rodzinnym. Dużo się działo!

To już trzecia edycja imprezy, wpisanej w program Dni Raciborza, którą wspólnie organizują Urząd Miasta oraz portal i tygodnik Nasz Racibórz. W czerwcu miała się odbyć w niedzielny poranek na polanie w lesie Obora. Została jednak odwołana z powodu deszczu. Co się odwlecze, to nie uciecze. Wybór parku Zamkowego jak i przeniesienie imprezy z niedzieli na sobotnie popołudnie okazały się strzałem w dziesiątkę.

Ludzi przyszło tak dużo, że trzeba było w kolejce poczekać na dostęp do atrakcji. A można było strzelać na trenażerze cyfrowym Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej, wejść do radiowozu policji i wozu strażackiego, spróbować samemu zgasić pożar, pojeździć konno z Aquabrax, skosztować wody smakowej z raciborskich Wodociągów, eksperymentować z uczniami Gimnazjum nr 5, obejrzeć świetny pokaz Capoeiry, pobawić się z Crazy Clubem, wsiąść do kajaka z Raciborską Hałaburdą Kajakową Jooonyyy, nauczyć się pierwszej pomocy z raciborskim WOPR-em, wreszcie wejść do krainy baśni przygotowanej przez SP 1 i G2 z Ostroga. Imprezę wsparły także OSiR i RCK oraz OSP Brzezie.

O słodkości zadbało Mieszko. Nikt więc nie narzekał na brak słodyczy. Była Kropelka, ZoZoL i Sznupek.

Na koniec rozlosowaliśmy dziesiątki upominków i nagród. Wręczali je prezydent Mirosław Lenk, redaktor naczelny NaszRaciborz.pl i prezes zarządu Fabryki Informacji sp. z o.o. Grzegorz Wawoczny oraz Bogdan Jasiewicz, menedżer Galerii Młyńskiej, która też ufundowała główne nagrody - bony zakupowe.

A co za rok? Na pewno Bajkowy.... IV. Pytanie, czy Bajkowy Park czy Bajkowy Las. O tym wkrótce zdecydujemy wspólnie z władzami miasta. Na pewno będzie nie mniej ciekawie, jak w tym roku. Już teraz zapraszamy do zabawy.

Wkrótce fotoreportaż Mariusza Dmowskiego

Autor: ,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 listopada 202519:01

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO]

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
20
Racibórz:

Po latach oczekiwań, nieporozumień i - według poprzedniego prezydenta - prób blokowania inwestycji w poprzedniej kadencji samorządu, w której rządząca w Radzie Miasta większość chciała większego, murowanego w całości obiektu, Racibórz wreszcie doczekał się nowoczesnego lodowiska. W sobotę, 8 listopada, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Zamkowej odbyło się oficjalne otwarcie Lodowiska Piastor – obiektu, który ma stać się jedną z głównych atrakcji rekreacyjnych miasta.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport9 listopada 202522:01

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele sportowych emocji towarzyszyło pierwszym dniom długiego weekendu. Grali piłkarze na szczeblu od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik, siatkarki, siatkarze, koszykarki i piłkarki ręczne. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport10 listopada 202516:56

Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO]

Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na nowo otwartym lodowisku Piastor w Raciborzu odbył się dziś wyjątkowy pokazowy trening i mecz mini-hokeja w wykonaniu młodych zawodników Akademii JKH GKS Jastrzębie. Wydarzenie przyciągnęło uwagę licznie zgromadzonych widzów, którzy mogli zobaczyć w akcji najmłodsze talenty jednej z czołowych akademii hokejowych w regionie.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.