Do dzieci mówi rymem. Drabik w książnicy

Po wakacjach, raciborska biblioteka wznowiła działania w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola”. Gościem EUREKI i filii na Płoni był mistrz rymów, autor lubianych książeczek dla dzieci - Wiesław Drabik.
Autor ponad dwustu bajeczek dla dzieci przywiózł na spotkanie walizkę pełną swoich kolorowych książek, które z dumą prezentował, opowiadając ciekawe anegdoty związane z powstawaniem każdej z nich. Uczestnicy spotkania- dzieci z Przedszkola nr 10 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Raciborzu usłyszały m.in. „Kocie łakocie”, „Awanturę na podwórku” czy „Wielką zadymę z Mikołajem” oraz chętnie odpowiadały na liczne zagadki gościa, tym bardziej że każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była naklejką lub zakładką i układaną na poczekaniu rymowanką związaną z imieniem dziecka, co wywoływało szerokie uśmiechy na twarzach przedszkolaków. Gość biblioteki zaprosił dzieci także do zabawy polegającej na zgadywaniu tytułów bajek na podstawie okładki.
Książeczki Wiesława Drabika można wypożyczyć w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 oraz w filiach bibliotecznych.
Spotkania odbyły się w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.















![Małgorzata Piastowska z Raciborza z czterema fotelami w The Voice Senior [WIDEO] Małgorzata Piastowska z Raciborza z czterema fotelami w The Voice Senior [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768136259613638515-1484542750339419-7345768237890002575-n-.jpg)

![Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice w Tworkowie [FOTO i WIDEO] Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice w Tworkowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17680332571768029427dsc-4761-2-.jpg)




![Cicha noc Zespołu Śląsk zabrzmiała w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Cicha noc Zespołu Śląsk zabrzmiała w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768070192dsc-9998-.jpg)











![Doroczny koncert kolęd i pastorałek w kościele w Brzeziu [FOTO i WIDEO] Doroczny koncert kolęd i pastorałek w kościele w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768149730dsc-0092-.jpg)


















![Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768079776dsc-7423-.jpg)

![Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768160500gre04075-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany