Tyniec i Wieliczka. Orinoko zaprasza na wyprawę do skarbów ziemi krakowskiej

Klub Podróżnika ORINOKO wsłuchując się w głosy swoich turystów, w roku 2020 odbędzie sporo podróży po Polsce. Miejsca, które pamiętamy sprzed wielu lat, często z własnych wycieczek szkolnych, odkrywać będziemy na nowo - jako dorośli.
Zaczniemy od największych skarbów dawnej stolicy Polski – Krakowa. O ile Wieliczka była skarbem, który zbudował potęgę finansową Kazimierza Wielkiego, o tyle Tyniec był i w dalszym ciągu jest bezsprzecznym skarbem duchowym naszego kraju… To będzie wycieczka sentymentalno – krajoznawcza. Na naszej drodze znajdzie się Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, w którym razem z przewodnikiem zwiedzimy klasztor umieszczony na wapiennym Wzgórzu Klasztornym, kościół i muzeum klasztorne. Drugim punktem na naszej drodze będzie Wieliczka, gdzie przejdziemy trasę turystyczną (ok 3 godz.) w Kopalni soli. Koniec naszej podróży spędzimy na wieczornym spacerze po Krakowie.
PROGRAM 11 stycznia 2020
• Wyjazd z Raciborza o 7.00 (z Rybnika o 6.15)
• Opactwo Benedyktynów w Tyńcu: Najstarszy istniejący klasztor w Polsce, umieszczony na wapiennym Wzgórzu Klasztornym nad Wisłą. Zwiedzanie z przewodnikiem wnętrz klasztoru, kościoła i muzeum, czas na zakupy w księgarni klasztornej oraz sklepie z produktami benedyktyńskimi;
• Kopalnia soli w Wieliczce: zabytek z listy UNESCO, którego historia sięga ponad 700 lat wstecz. Na trasie turystycznej czekają wykute w soli piękne komory (z kaplicą Świętej Kingi na czele), niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Czeka nas blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania, zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię, karczma solna oraz podziemne Muzeum Żup Krakowskich…
• Wieczorny, krótki spacer po Krakowie (przejście od Wawelu na Rynek) + czas wolny na kolację (we własnym zakresie) na Starym Mieście (ok. 2 godziny).
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: WWW.ORINOKO.PL/TYNIEC_I_WIELICZKA
Zapisy i informacje udzielane są w Raciborskim Centrum Turystyki na ul. Opawskiej 38 (galeria Dukat, vis a vis E'Leclerc) od poniedziałku do piątku w godz 9.00 – 17.00, a w soboty od 9.00-13.00. Telefon: 32 740 92 00





















![Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766161897dsc-6195-.jpg)




![Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766091358gala-unia-.jpg)













![Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766141672bez-nazwy-20-.jpg)


![Koncert kolędowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Koncert kolędowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766094446dsc-6064-.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany