Kuchnia Społeczna na zamku za nami

W sobotnie popołudnie 26 września 2020 r. w Restauracji Zamkowej, w dawnej siedzibie Piastów, po dłuższej przerwie powróciła Kuchnia Społeczna. Tym razem w odsłonie wegańsko - wegetariańskiej. Podczas wydarzenia o zwyczajach pszczół opowiadał Łukasz Kuschnik - pszczelarz z duszą artysty z Krzyżanowic, który wygłosił prelekcję pt.: „Sekretne życie pszczół”. Całość ubarwił koncert „Helaine Vis”.
Kuchnia Społeczna to przede wszystkim wymiana poglądów, zdań, doświadczeń, spostrzeżeń, przemyśleń czy dzielenie się uwagami z innymi, mającymi podobne upodobania kulinarne. To również okazja by spróbować dań kuchni roślinnej, bądź też przeprowadzić długo odkładany eksperyment kulinarny z wege daniem. Sporo miejsca, w trakcie wydarzenia poświęcone było pszczołom. To bowiem dzięki nim i innym zapylaczom zawdzięczamy co trzeci kęs tego co jemy!
Na zakończenie wystąpiła „Helaine Vis”, 24-letnia wokalistka i autorka tekstów. Materiał, który prezentuje to zbiór wspomnień, refleksji, historii opisywanych na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Jej delikatny głos uzupełnia i kontrapunktuje gitara w pełnym spektrum brzmień - od klasycznego i oszczędnego po ambientowe, stratosferyczne, czasem brudne. Razem z gitarzystą Grzegorzem Skoczylasem pracuje nad debiutancką płytą, która pojawi się jeszcze w tym roku. W 2018 roku duet Helaine Vis zaczął koncertować pod skrzydłami agencji koncertowej Borówka Music. Od tego czasu zagrali około 60 koncertów w 40 miastach i wioskach w całej Polsce. Wystąpili na festiwalach takich jak: Songwriter Łódź Festival, Spring Break Showcase, Tak Brzmi Miasto Showcase, Music Trail Festival, Sieradz Open Hair Festival czy Juwenaliach Krakowskich. Oprócz tego grali w mieszkaniach, na ulicach, w klubach, kawiarniach, na polu lawendy, na strychu czy w… salonie fryzjerskim.












![TANZBÄR w Samborowicach: Miś z zagranicy i wielki debiut Francesco [FOTO i WIDEO] TANZBÄR w Samborowicach: Miś z zagranicy i wielki debiut Francesco [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771077800dsc-0847-.jpg)











![Samborowice żegnają karnawał: Tanzbär i słomiane misie na bis! [GALERIA] Samborowice żegnają karnawał: Tanzbär i słomiane misie na bis! [GALERIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771089270dsc-1471-.jpg)





















![Pogrzebanie basa 2026 w Krzanowicach. Tradycja wpisana w kulturę morawską nie ginie [FOTO i WIDEO] Pogrzebanie basa 2026 w Krzanowicach. Tradycja wpisana w kulturę morawską nie ginie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771112465dsc-0898-.jpg)





Komentarze (0)
Dodaj komentarz