Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 września 202021:08

Marta Kasprowicz z ZSOMS stypendystką Województwa Śląskiego

Marta Kasprowicz z ZSOMS stypendystką Województwa Śląskiego  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Marta Kasprowicz, uczennica klasy II pływackiej Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, otrzymała stypendium w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży obowiązującego od lipca 2018 roku do czerwca 2021 roku”. 

Marta ukończyła klasę pierwszą liceum ze średnią ocen 5,13 i zachowaniem wzorowym. Posiada bardzo szeroką wiedzę ogólną. Marzy o studiach w Stanach Zjednoczonych, dlatego stale poszerza umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Jest bardzo zaangażowana w życie klasy i szkoły. Pełni funkcję sekretarza w Samorządzie Uczniowskim ZSOMS. Od 11 lat trenuje pływanie, jest sumienna i zaangażowana w proces treningowy. Jest medalistką Mistrzostw Śląska i finalistką Mistrzostw Polski. Aktywnie działa jako wolontariusz w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Uzyskane stypendium Marszałka Województwa Śląskiego będzie kolejnym krokiem do realizacji jej marzenia o studiach w USA. Marta przeznaczy te środki na naukę języka angielskiego.

Stypendium, przyznawane przez Zarząd Województwa Śląskiego, jest wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów szkół ponadpodstawowych, których zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi oraz średnią ocen minimum 4,80.

Autor: ZSOMS, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 lipca 202522:58

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO]

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę, 5 lipca na boisku KS Kolejarz Chałupki odbył się wyjątkowy sportowy festiwal – Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice. Organizatorem wydarzenia był LKS Chałupki, który już od lat z powodzeniem integruje lokalną społeczność wokół piłki nożnej i tradycji sportowej, we współpracy z Gminą Krzyżanowice.

Th
Aktualności5 lipca 202522:35

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO]

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

5 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wiosce (gmina Krzyżanowice) obchodziła jubileusz siedemdziesięciolecia istnienia. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach, którą odprawił ks. proboszcz Piotr Kuc. Następnie strażacy i ich goście przejechali do remizy w Nowej Wiosce, gdzie odbyła się uroczystość.

Th
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.