Raciborscy policjanci na rozpoczęciu roku szkolnego w SP 15

Wczoraj raciborscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu.
Udział mundurowych w uroczystości to nie jedyne działania jakie podejmuje raciborska policja w ramach zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w nowym roku szkolnym. Akcję jak co roku wspiera drogówka. Jej wzmożone działania w pobliżu szkół, mają zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży. Natomiast przyszłe wizyty w szkołach dzielnicowych mają za zadanie przypomnieć przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych.
Działania raciborskich mundurowych w pierwszych dniach szkoły prowadzone są w rejonach placówek oświatowych na terenie całego powiatu raciborskiego. Policjanci w trakcie akcji zwracają szczególną uwagę nie tylko na prawidłowe przewożenie dzieci w pojazdach, czy właściwe reakcje kierujących w rejonach szkół, ale przede wszystkim na zachowanie się dzieci i rodziców podczas przechodzenia na przejściu dla pieszych. Mundurowi bacznie obserwując podążających do szkoły, przypominają pieszym o tym, jak powinni poruszać się po drodze wręczając przy tym elementy odblaskowe.
Poza działaniami podejmowanymi na drogach naszego powiatu dzielnicowi w ciągu całego roku będą spotykać się z uczniami na pogadankach w trakcie których poinformują najmłodszych o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. Wczoraj raciborscy policjanci zawitali do uczniów Szkoły Podstawowej nr 15, gdzie uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego.



![Studniówka maturzystów CKZiU nr 1 w Raciborzu. Poloneza zatańczono w Acropolis [FOTO i WIDEO] Studniówka maturzystów CKZiU nr 1 w Raciborzu. Poloneza zatańczono w Acropolis [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769289636dsc-2544-.jpg)
![Razem młodzi przyjaciele! Studniówka II LO z Raciborza [FOTO i WIDEO] Razem młodzi przyjaciele! Studniówka II LO z Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769319685dsc-7954-383-.jpg)
![Studniówka II LO im. Adama Mickiewicza w Parku Leśnym w Rogowie [FOTO i WIDEO] Studniówka II LO im. Adama Mickiewicza w Parku Leśnym w Rogowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769291795bez-nazwy-167-.jpg)











![Morsy i ognisko w Grodzie – wspólne spotkanie mieszkańców i wsparcie dla WOŚP [FOTO i WIDEO] Morsy i ognisko w Grodzie – wspólne spotkanie mieszkańców i wsparcie dla WOŚP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769284913bez-nazwy-33-.jpg)
![Rock, ogień, Zumba i licytacje – tak przebiegł finał WOŚP na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] Rock, ogień, Zumba i licytacje – tak przebiegł finał WOŚP na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769378914dsc-9287-.jpg)


























![Powiatowa Gala Operetkowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Powiatowa Gala Operetkowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769424937koncert-noworoczny-129-25-01-2026-r-.jpg)








Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany