Nowa jakość drogi powiatowej 3500S. Projekt obejmie Brzeźnicę i Ligotę Książęcą

Rusza przygotowanie dokumentacji dla rozbudowy 1,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej 3500S, łączącego Brzeźnicę i Ligotę Książęcą. Projekt przewiduje gruntowną modernizację nawierzchni, chodników, odwodnienia, przystanków i infrastruktury drogowej – wszystko z myślą o bezpieczeństwie i komforcie użytkowników.
Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 3500 S na odcinku od rejonu skrzyżowania z ul. Leśną w Brzeźnicy do skrzyżowania z ul. Adama Asnyka w Ligocie Książęcej”. Zakres obejmuje około 1,5 kilometra drogi klasy „Z” i kategorii ruchu KR4, której rozbudowa ma objąć zarówno jezdnię, jak i pobocza, skrzyżowania, przystanki oraz odwodnienie.
W ramach prac projektowych przewidziano m.in. inwentaryzację terenu, badania geotechniczne, przygotowanie projektów budowlanych i branżowych, kosztorysów oraz dokumentacji środowiskowej. Konieczne będzie także uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień i pozwoleń, w tym projektu docelowej organizacji ruchu.
Najważniejsze planowane zmiany to pełna przebudowa konstrukcji jezdni z ujednoliceniem szerokości do 6 metrów, modernizacja skrzyżowań i zjazdów, wykonanie nowych chodników i poboczy z kostki brukowej oraz nawierzchni asfaltobetonowej. Przebudowane zostaną również przystanki autobusowe, w tym zatoka autobusowa przy działce 369/2 w Brzeźnicy.
Na przepuście nad ciekiem wodnym K3 zaplanowano wymianę warstw konstrukcyjnych, izolacji i barierek, a także remont kanalizacji deszczowej i odbudowę rowów w Ligocie Książęcej. Projekt przewiduje także elementy bezpieczeństwa ruchu: oświetlenie przejść dla pieszych, oznakowanie pionowe i poziome oraz montaż barier energochłonnych.
Ostateczny projekt uwzględni również umocnienia skarp, odtworzenie ogrodzeń oraz uporządkowanie zieleni w pasie drogowym. Prace nad dokumentacją mają umożliwić uzyskanie pozwolenia na realizację inwestycji w trybie przewidzianym przepisami budowlanymi. Koncepcja geometrii odcinka: część 1 oraz część 2
Komentarze (7)
Dodaj komentarz