Brak wolnego zespołu ratownictwa medycznego (karetki) sprawił, że do ratowania zdrowia i życia w Pogrzebieniu wysłano dziś, 24.11., strażaków oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
W ciągu najbliższego tygodnia w woj. śląskim przybędzie blisko pół tysiąca łóżek covidowych. Łącznie będzie ich ok. 2,6 tys. – podały w środę służby wojewody. W regionie hospitalizowanych jest ok. 1,5 tys. pacjentów z koronawirusem. 130 z nich leży pod respiratorami. W Raciborzu zakażenia koronawirusem wymusiły zamknięcie czystej, niecovidowej interny, ale nie ma decyzji o zwiększeniu przy Gamowskiej liczby łóżek covidowych.
Serce Starego Raciborza, po wielu dziejowych zawałach, wymaga dziś przeszczepu, a nie standów czy bypassów. Tworzenie parku kulturowego spełnia co prawda ambicje obecnych władz, ale czy zmieni oblicze śródmieścia, na które nikt dotąd nie znalazł ciekawego pomysłu?
Mamy 19 936 nowych (wczoraj 12 334) i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podał resort zdrowia.