Firma z Krakowa partnerem kierunku Automatyka i Robotyka

Krakowska firma ASTOR objęła patronatem kierunek Automatyka i Robotyka i Zarządzanie i Inżynieria Produkcji w ramach kształcenia w dyscyplinie dominującej – inżynieria mechaniczna.
Nowe szanse dla studentów Automatyki i Robotyki
Do podpisania porozumienia doszło 25 listopada 2021. Firmę ASTOR reprezentowała Małgorzata Hadwiczak Dyrektor Oddziału ASTOR w Katowicach z ramienia Uczelni reprezentantami byli: dr inż. Tomasz Czyszpak – Prorektor do spraw organizacji, dr Beata Fedyn – Prorektor do spraw studentów i dr inż. Małgorzata Kuchta – Dyrektor Instytutu Techniki.
Profesjonalne wsparcie
W wyniku podpisanego porozumienia studenci naszej uczelni otrzymają dostęp do profesjonalnych szkoleń i pokazów demonstracyjnych. Kadra techniczna firmy ASTOR będzie przeprowadzała także specjalistyczne zajęcia dydaktyczne związane z automatyką przemysłową. Najlepsi studenci będą mogli również liczyć na staże i praktyki w firmie.
– Cieszę się, że kierunek Automatyka i Robotyka uzyskał partnera jakim jest krakowska firma Astor. Warta uwagi jest deklaracja władz firmy, która chce współpracować w opracowywaniu i organizowaniu kierunków kształcenia związanych z automatyką. To niezwykle ważne, aby kierunki inżynierskie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odpowiadały na zapotrzebowanie rynku i kształciły odpowiednich specjalistów – informuje Rektor dr Paweł Strózik.
O firmie ASTOR
ASTOR od 33 lat z pasją unowocześnia przemysł dostarczając najnowsze technologie z zakresu automatyzacji produkcji, robotyzacji procesów oraz systemy IT do zarządzania i nadzoru produkcji. Ważną częścią działalności firmy jest wspieranie w rozwoju ludzi, z którymi współpracuje. W ramach Akademii ASTOR oraz ASTOR Consulting dzieli się wiedzą techniczną i biznesową z inżynierami oraz menedżerami.
To firma z polskim kapitałem, zatrudniająca około 150 osób. Obecnie posiada siedem oddziałów w całej Polsce, w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie i Wrocławiu. ASTOR jest wieloletnim partnerem biznesowym globalnych firm, np. EMERSON (dawniej GE Automation&Control) – od 29 lat, AVEVA (dawniej Wonderware) – od 26 lat, Kawasaki Robotics, SATEL, Horner i EPSON.
![Ponad 1200 mieszkań w Raciborzu bez ciepła z powodu awarii sieci [KOMUNIKAT] Ponad 1200 mieszkań w Raciborzu bez ciepła z powodu awarii sieci [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17702889391484229380dsc03899-2-.jpg)



![Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768906466klub-radnych-silny-racibo-rz-3-.jpg)



















![Art Camp na Zamku Piastowskim – młodzi artyści stworzą dzieła do zamkowych zbiorów i własnoręcznie przygotują wernisaż [ZAPROSZENIE] Art Camp na Zamku Piastowskim – młodzi artyści stworzą dzieła do zamkowych zbiorów i własnoręcznie przygotują wernisaż [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770276174dsc-8710-.jpg)


























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany