Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie19 października 201615:43

Drugi przetarg na obsługę w zakresie diagnostyki obrazowej - szpital ma nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie

Reklama
Racibórz:

Szpital ogłosił drugi przetarg na obsługę w zakresie diagnostyki obrazowej. Pierwsze postępowanie nie doszło do skutku, ponieważ brakowało oferentów. Zmieniono niektóre z warunków. – Jest zainteresowanie, nieduże, ale jest – powiedział dyrektor raciborskiej lecznicy Ryszard Rudnik. Na dzisiejszej konferencji prasowej poruszono także temat nadwykonań. 

Przetarg potrwa do 26 października. Zmieniono kilka z warunków, m.in. wydłużono czas, w jakim powinny być wykonywane badania na cito, z pół godziny do godziny, skrócono z kolei okres dzierżawy z dziesięciu na pięć lat. - Zazwyczaj oferenci pytają o możliwość przedłużenia okresu. Tym razem było odwrotnie, stąd taka decyzja - przyznał Rudnik, który stwierdził, że ma to związek z planowaną zmianą organizacji ochrony zdrowia. Prawdopodobnie powstanie sześć kategorii szpitali: pierwszy poziom to wszystkie szpitale powiatowe, drugi to dawne szpitale wojewódzkie, trzeci stopień to szpitale specjalistyczne, następne dwa poziomy to szpitale onkologiczne i pulmonologiczne oraz szpitale pediatryczne. Ostatni poziom obejmuje instytuty, szpitale kliniczne utworzone przez ministra i uczelnie medyczne. Według wstępnych informacji raciborska lecznica powinna znaleźć się w grupie szpitali specjalistycznych.

- Faktycznie warunki zostały postawione dosyć wysoko - stwierdził dyrektor Ryszard Rudnik, który jednak przyznał, że kluczowe znaczenie w niepowodzeniu pierwszego przetargu ma niepewność podmiotów na rynku inwestycyjnym i fakt, że nie wiadomo, jakie rozwiązania zostaną zastosowane w przypadku raciborskiego szpitala.

Dyrektor ma nadzieję, że drugi konkurs zostanie rozstrzygnięty pomyślnie. Wpływają pytania o postępowanie, co świadczy o zainteresowaniu. Trudno przewidzieć, ile firm finalnie złoży oferty, bo - jak stwierdził dyrektor Rudnik - wszyscy robią to zazwyczaj pod koniec trwania przetargu. Jeśli jednak nie uda wyłonić się wykonawcy, szpital będzie musiał szukać środków na inwestycję. - Nie rozważam tego w tej chwili. Liczymy na to, że konkurs rozstrzygnie się pozytywnie, jeżeli nie, wtedy będziemy szukać rozwiązań - zakończył Ryszard Rudnik.

Na dzisiejszej konferencji prasowej pojawił się także temat nadwykonań. - Sytuacja finansowa po trzecim kwartale nie będzie się wiele różnić od tego, jak było w roku ubiegłym - powiedział dyrektor szpitala. Na koniec września wartość przekroczeń wyniosła 3 mln 516 tys. zł. Znaczna część nadwykonań, bo 3 mln 108 tys. zł, dotyczy leczenia szpitalnego, w poradniach specjalistycznych wyliczono 381 tys. zł przekroczeń.

Autor: Teresa Besz, t.besz@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.